Berat Albayrak’ın AKP’yi kızdıracak kitabı çıktı!

7 Mart 2022 Pazartesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden ‘affını’ isteyen Berat Albayrak ortaya çıktı. “Burası Çok Önemli” isimli kitap kaleme alan Albayrak, kitabında AKP içindeki tartışmalar ve istifa sürecine de değindi.

Kasım 2020’de, Instragram hesabından yaptığı açıklamayla görevinden “affını” isteyen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kitap kaleme aldı.
Turkuvaz Kitap tarafından basılan, “Burası Çok Önemli!-Enerjiden Ekonomiye Tam Bağımsız Türkiye Kitap Açıklaması” başlıklı kitabın cuma günü tüm kitapçılarda olacağı duyuruldu.

Erdoğan kitap çıkardı: ‘Daha adil bir dünya mümkün’

2030’A İŞARET ETTİ

Ön satışa çıkan 288 sayfalık Berat Albayrak’ın kitabına dair tanıtım bülteninde, “Şunu çok net bir biçimde ifade edebilirim ki biz köprüyü geçtik. EVET! Türkiye Cumhuriyeti olarak biz artık köprüyü geçtik” ifadelerine yer verildi ve şunlar kaydedildi:

“Çok da uzun bir süre kalmadı; 2030 yılını dahi bulmadan ekonomik ve refah düzeyi olarak ülke tarihinin en güçlü dönemine gireceğiz… Kişi başı gelir, cari denge, istihdam ve üretim anlamında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olma sürecimiz başlayacak. Tarihten aldığı büyük mirasla… Üç kıtanın kesişim noktasındaki jeopolitik ve jeostratejik konumuyla… Özellikle son 20 yıldır konsolide ettiği bölgesel ve küresel tecrübeyle… Sahip olduğu güçlü liderlikle… Ulaşımdan savunma sanayiine, ekonomiden enerjiye inşa ettiği sağlam altyapı ve kapasitesiyle… Türkiye bu tasavvuru ortaya koyabilmeye namzet en önemli ülkelerden biri olacaktır.”

 

Emine Erdoğan’ın ilk kitabı satışa çıkıyor

Benzer Haberler