Berat Albayrak suskunluğunu kitapla bozuyor

10 Kasım 2021 Çarşamba

Berat Albayrak suskunluğunu kitapla bozuyor

Rasim Ozan  Kütahyalı, Eski Hazine ve Maliye Bakanı ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak‘ın kitap hazırlığında olduğunu yazdı.

Rasim Ozan  Kütahyalı, Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Albayrak, Kütahyalı’yı dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kütahyalı’nın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar şöyle:

“1-Berat Albayrak’ın hala unutulmayan ve konuşulan vakar istifasına dair yazdıklarımla ilgili üstad Sadık Albayrak beni aradı. 1 saat çok keyifli muhabbet ettik. Verimli bir sohbet oldu.

2-Sadık Albayrak önce bir kelimeme itiraz etti. Berat Albayrak’ın i’tikafa girdiğini ifade etti. İ’tikaf kelimesinin altını çizdi. Bu kavram (i’tikaf) böylece Türk siyaset literatürüne dahil olmuş oldu.

3-Sadık Albayrak çok önemli bir bomba bilgiyi daha ifade etti. Berat Albayrak şu an tüm bu süreci ve daha da fazlasını anlatan bir kitap kaleme alıyor. O kitabın yazımıyla meşgul durumda. Yani kısacası: Yeri yerinden oynatacak bir Berat Albayrak kitabı geliyor!

4-Berat Albayrak’ın bu olay yaratacak kitabının ismini kendisi de yazar olan üstad Sadık Albayrak’a sordum, o konuda tüyo vermedi. Ama bana kalsa Berat Albayrak’ın daha önce kullandığı şu kavram çarpıcı bir kitap adı olurdu:”At izi, it izi”

5-Sadık Albayrak “Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar” diye bir kitlenin olduğunun ve bunların ilk günden beri Berat Albayrak’a düşmanlık yaptığının da özellikle altını çizdi. Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar…

6-Umuyorum Berat Albayrak’ın büyük ilgi görecek bu kitabı, benim epey yazıp bir türlü bitiremediğim “Sultan Hamid, Kemal Paşa ve Tayyip Bey” ile bugünkü Türkiye’yi anlattığım “Devlet, Parti ve Aile” kitaplarıma benzemez. 2022 içinde bu kitabın yayınlanması bekleniyor.”

Berat Albayrak da kitap çıkarıyor

Benzer Haberler