Beni fazla zorlamasınlar demişti: Bülent Arınç, Erdoğan’la görüştü

1 Aralık 2021 Çarşamba

AKP’nin kurucu isimlerinden Bülent Arınç, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir buçuk saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği aktarıldı. Arınç daha önce Erdoğan’la ilgili “Ona karşı hiçbir zaman rakip olmayacağım diye bir içtihatta bulundum. Beni fazla zorlamasınlar. Çünkü içtihatlar zaman zaman değişebilir” ifadelerini kullanmıştı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, “Erdoğan’a rakip olmayacağım diye içtihatta bulundum; beni fazla zorlamasınlar, içtihatlar değişebilir” ve “Bizim adayımızın kim olacağı konusunda sadece Bahçeli’nin söylediği var, ‘Bizim adayımız Erdoğan’dır’ diyor. Ama AK Parti cenahından ve bizzat Erdoğan’ın kendisinden ‘Ben aday olacağım’ diye bir söz gelmedi” sözleri sonrası Arınç ile AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında görüşme yaşandı.

Yaşanan görüşmeyi Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabından duyurdu. Konuya ilişkin Twitter üzerinden paylaşım yapan Ersoy, şu bilgileri verdi:

“Meclis eski Başkanı Bülent Arınç az önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaklaşık 1,5 saatlik bir görüşme yaptı. Görüşme Sn. Erdoğan’ın daveti sonucu gerçekleşti.”

GÖRÜŞME SONRASI ARINÇ’TAN AÇIKLAMA

Arınç, görüşmenin ardından BBC Türkçe’ye bilgi verdi.

Arınç, Erdoğan’ın kendisini davet ettiğini, davet üzerine akşam saatlerinde bir araya geldiklerini ve 1,5 saate yakın görüştüklerini söyledi. Saat 21.00’e doğru Erdoğan’ın yanından ayrıldığını belirten Arınç, “Çok olumlu, dostane bir görüşmeydi” dedi.

ERDOĞAN’DAN HELALLİK İSTEMİŞTİ

Geçtiğimiz aylarda YİK Üyeliği’nden istifa eden Bülent Arınç, AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Arınç, Erdoğan’a kırgın olduğunu ve helallik beklediğini söylemişti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde sorunlar olduğunu belirten Arınç, Erdoğan için “Kardeş diyebildiğim insan bana sahip çıkmazsa gücenirim. Bunun helallik olarak bana dönmesini isterim” demişti. Bahçeli için ise “Bahçeli geçmişten beri bizim dışımızda bir insan. O ne söylerse onunla başka türlü hesaplaşırız zamanı, zemini geldiğinde…” ifadelerini kullanmıştı.

ÇELİK’TEN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Öte yandan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Arınç’ın adaylık sözlerinin üzerine “Cumhurbaşkanımızın 2023 seçimlerinde tekrar aday olup, olmayacağı konusu spekülasyona açık veya sorgulama konusu değil. Cumhur İttifakı´nın adayı tabi ki Cumhurbaşkanımızdır.” şeklinde konuşarak adaylık tartışmalarına son noktayı koymuştu.

AKP’den, Bülent Arınç’a Erdoğan’lı yanıt

Benzer Haberler