Beltur’dan çıkarılanlar İBB önünde açıklama yaptı

28 Ağustos 2019 Çarşamba

Beltur’dan çıkarılanlar İBB önünde açıklama yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2 milyon liraya yakın zarara uğratılan Beltur A.Ş’de, işten çıkardığı 170 personel belediye binası önünde açıklama yaptı.

‘Beraber yürüdüler bu yollarda!’ BELTUR’a da neşter vuruldu! 175 trolün daha iş sözleşmesi feshedildi

Belediyeye bağlı birçok şirkette, AKP’nin seçim çalışmalarına para aktarıldığının ortaya çıkmasının ardından yapılan personel değişikliğine karşı çıkan 170 kişi, İBB’nin Saraçhane binası önünde açıklama yaptı.

Kendilerinin haksız yere işten çıkarıldığını iddia eden personeller, İmamoğlu’na, “Bu çok büyük bir vebaldir. Unutmayın bu dünyanın bir de ahireti var. Sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorum” diye seslendi.

HEPSİ 6 AY ÖNCE İŞE ALINMIŞ

İşten çıkarılan işçilerden İbrahim Köksal bir hastanenin kafeteryasında görev yaptığı sırada gelen mesajla işten çıkarıldığını öğrendiğini söyledi. 6 aydır çalıştığını belirten Köksal, “Dün bize mesaj geldi. ‘İşten çıkarıldınız’ diye. Şu anda işimizi geri istiyoruz. Mağdur olduk. Benim yaşım genç olabilir. Başka yerde de iş bulurum ama abilerimiz var ev geçindiren. Bunları da göz önüne almaları lazım. Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği sözü tutması ve gereğinin yapmasını istiyoruz. Provokatörlük yapmıyoruz. İşimizi geri istiyoruz” diye konuştu.

“Biz işimizi geri istiyoruz” diyen Nurettin Eler ise, “6 aydır çalışıyorum. Gelen mesajla işimize son verildi. Hakkımızı istiyoruz. Çalmadık, çırpmadık. Namusumuzla çalışıyoruz. Siyasi görüşümüz de yok. İmamoğlu’ndan işimizi geri istiyorum. 10 aylık çocuğum var; kira ödüyorum. Hepimiz mağduruz” şeklinde konuştu.

İşten çıkarıldığını mesajla öğrenen işçilerden Burakcan Avinç de “Sayın İmamoğlu  seçim sürecinde hiç kimsenin işten çıkarılmayacağını işe gelmeden para alanların çıkarılacağını söylemişti. Biz de buna güvendik. Kamera kayıtları var. Mola yapmadığımız da oluyordu. Çalışmamak gibi durum varsa kimse itiraz etmez zaten çıkarsınlar” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler