Belma Simavi yaşamını yitirdi

14 Mayıs 2022 Cumartesi

Belma Simavi yaşamını yitirdi

KOAH tedavisi gören Hürriyet gazetesinin eski sahibi gazeteci Erol Simavi’nin eşi Belma Simavi yaşamını yitirdi.

Bir süredir KOAH hastalığı nedeniyle hastanede tedavi gören Hürriyet gazetesinin eski sahibi gazeteci Erol Simavi’nin eşi Belma Simavi hayatını kaybetti.

Hürriyet’in eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, Instagram hesabından Belma Simavi’ye şu ifadeleri kullandı:

“Belma Simavi’yi herkes Hürriyet Gazetesinin eski sahibi Erol Simavi’nin eşi olarak tanırdı. Ama biz Hürriyet çalışanları için o Belma Hanımdı. Gazetenin gizli kahramanıdı. Ödül gecelerinin ev sahibiydi. Çalıştığımız binada yemek yediğimiz restoranlara harika bir İtalyan restoranı estetiği veren, duvarlarımızı birer resim galerisine çeviren, koridorlarımızı Çiçekci dükkanı haline getiren renkli, isyankar, kafa tutan patronumuzdu. Gecelerimizde, davetlerde bizi hiç yalnız bırakmayan arkadaşımızdı. Nur içinde yatın Belma Hanım. Hepimiz size borçluyuz. Benim ve ailem için yaptıklarınızı hiç unutmayacağım.”

BELMA SİMAVİ KİMDİR?

İstanbul’da doğan Erol Simavi, 5 Haziran 1930 tarihinde dünyaya geldi. Sedat ve Melek Simavi çiftinin oğulları olarak doğan Erol Simavi, tanınan bir gazeteci ve iş insanıydı.1949 senesinde gittiği Işık Lisesi’nde eğitimini tamamladı. Babası Sedat Simavi’yi 1953 yılında kaybeden Erol Simavi, kardeşiyle beraber Hürriyet gazetesinin yönetimiyle ilgilendi.

Benzer Haberler