Belinde silahla dans edip lüks araçtan para saçan fenomen Aleyna Dalveren gözaltında: Dilan Polat’la irtibatlıymış

Yayın tarihi: 27 Şubat 2024 Salı 3:38 pm - Güncelleme: 27 Şubat 2024 Salı 3:38 pm

Lüks bir aracın üzerine çıkıp dans ederek para dağıtan sosyal medya fenomeni Aleyna Dalveren, gözaltına alındı. Dalveren’in Dilan Polat ve diğer fenomenlerle de irtibatlı olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medya fenomeni Aleyna Dalveren, sosyal medya hesabından para dağıtarak dans ettiği ve belinde taşıdığı silahı lüks bir otomobilin üzerine koyduğu anlara ait video paylaştı. Görüntünün ardından İstanbul emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri konuyla ilgili inceleme başlattı.

EVİNDE ARAMA YAPILDI

Yapılan çalışmalarda Aleyna Dalveren’in adresine operasyon düzenlendi. Adreste yapılan aramalarda bin 200 dolar, 250 euro, 50 manat, 50 Ukrayna parası, sahte olabileceği değerlendirilen 3 bin dolar ve 50 euro nakit para, para sayma makinesi, sahte emniyet araç giriş kartı, kelepçe, 2 sahte olabileceği değerlendirilen app plaka, 2 dijital materyal ele geçirildi.

DİLAN POLAT’LA İLETİŞİMDEYMİŞ

Gözaltına alınan Dalveren ile ilgili yapılan araştırmada, şüphelinin Dilan Polat ve diğer fenomenlerle de yoğun bir iletişim trafiği olduğu belirlendi. Dalveren’in emniyetteki işlemleri devam ediyor. (DHA) 

Dilan Polat’ın kayınvalidesinden ‘oy’ isyanı: Ellerimiz kırılaydı

Dilan Polat’tan aylar sonra ilk paylaşım

 

Kaynak: DHA