Belediye ekipleri yağmur sezonu hazırlıklarına devam ediyor

20 Eylül 2021 Pazartesi

Belediye ekipleri yağmur sezonu hazırlıklarına devam ediyor

Bodrum Belediyesi, yarımada genelinde tüm menfez, mazgal ve yağmur suyu hatlarında temizlik çalışmalarına başladı. Yaklaşan sonbahar mevsiminde etkili olması beklenen sağanak yağışlar öncesi yağmursuyu hatları ile ızgara ve mazgalların temizlik çalışmaları sürdürülüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan temizlik çalışmaları Bodrum’un tüm cadde ve sokaklarında devam edecek.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kiralanan vactor kanal açma aracıyla yağmur suyu hatlarından ve mazgallardan su geçişini engelleyen çöpler, pet şişe, izmarit atıkları, ıslak mendil, kuru ağaç dalları, toprak, hafriyat kalıntıları ve çeşitli materyaller temizlendi. Ardından hatlar tazyikli suyla yıkandı. Ekipler yaklaşan kış ayları öncesinde yağmursuyu giderlerinin bozuk veya yıpranmış ızgaralarını yenileyerek, hatların temizlik ve bakımlarını da yapmaya başladı.

‘’Halkımızın zarar görmemesi için titizlikle çalışıyoruz’’

Ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kış ayları boyunca aşırı yağışlardan dolayı sorun yaşanmaması için çalışmaların süreceğini ifade ederek şöyle söyledi: “Su taşkını ve sel riskine karşı önlemlerimizi alıyoruz. Ekiplerimiz ilçe genelinde tüm yağmur suyu hatları, mazgallar ve derelerde temizlik çalışmaları yaparak gerekli tedbirleri alıyor. Halkımızın zarar görmemesi için büyük bir dikkat ve titizlikle çalışıyoruz.”

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bodrum Merkez, Kumbahçe, Umurça, Çarşı ve Türkkuyusu mahallelerinde bulunan menfez, mazgal ve yağmur suyu hatlarında çalışmalarını sürdürüyor. Çalışma diğer mahallelerde de aralıksız olarak devam edecek. Su taşkınlarının önüne geçmek amacıyla yapılan temizlik çalışmaları ile hatların sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanırken, yağışlardan dolayı meydana gelebilecek olası su taşkınlarının da önüne geçilmesi hedefleniyor.

Benzer Haberler