Belçika’da okullar ‘sarı kod’ ile açılıyor

15 Ağustos 2020 Cumartesi

Belçika’da okulların ülke genelinde ‘sarı kod’ ile 1 Eylül’de eğitime başlayacağını söyleyen Flaman Eğitim Bakanı Weyts, lise öğrencilerine maske kullanımının zorunlu olacağını ifade etti.

Belçika genelinde tüm okulların 1 Eylül’de açılacağı bildirildi. Flaman Eğitim Bakanı Ben Weyts, yaptığı açıklamada, uzman görüşleri tüm bölge temsilcileriyle ele alındıktan sonra okulların açılmasına karar verildiğini duyurdu.

Okulların ülke genelinde ‘sarı kod’ ile 1 Eylül’de eğitime başlayacağını açıklayan Weyts, lise öğrencilerine maske kullanımının zorunlu olacağını belirtti.

Üçüncü kişilerin okullara girişinin kısıtlanacağını ifade eden Weyts, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış olması halinde bölgesel tedbirler alınabileceğine dikkati çekti.

Bu durumda ‘turuncu kod’a geçileceği bilgisini veren Weyts, okulların bireysel olarak düzenlemeler yapabileceklerini kaydetti.

Belçika genelinde Kovid-19 vakalarının artmasının ardından okulların açılıp açılmayacağı merak konusu olmuştu.

Martta uzaktan eğitime geçilen Belçika’da mayısta okullar kademeli açılmıştı.

Belçika’da Kovid-19 vaka sayısı 76 bin 191’e yükselirken salgının başlangıcından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bin 916’ya çıktı.

Benzer Haberler