Beats Studio Buds : Beats’den gerçek kablosuz kulaklık

3 Eylül 2021 Cuma

Beats markasını bilmeyenler çok azdır sanıyoruz. Yıllardır ses sistemleri üzerine çalışmalar yapan firma, ülkemizde de özellikle devasa boyutlarda kulak üstü kulaklıklarıyla ön plana çıkıyordu. Bu yeni ürün ise, “gerçek kablosuz kulaklık” olarak nitelendirilen bir ürün ve ufak boyutlarına rağmen güçlü işitsel deneyimler sunabiliyor.

Beats Studio Buds, toplamda 58 gram ağırlıkta. Biraz daha detay vermek gerekirse, her bir kulaklığımız 5 gram ağırlıkta. Kutumuz da 48 gram ağırlıkta. Yani hem ufak boyutlarda hem de hafif bir ürünle karşı karşıyayız.

Beats Studio Buds’ı çakmak cebinizde dahi rahatlıkla taşıyabilir ve istediğiniz an kullanabilirsiniz. İster çalışırken, ister yürüyüş esnasında, ister spor yaparken, isterseniz de bir şeyler izliyor ya da oynuyorken. Ürün, farklı ortamlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda özelleştirilmiş deneyimler sunabiliyor.

Beats Studio Buds

Ürünün kutusu, yanlardan yumuşatılmış, oval bir yapıda. Güçlü, ama kolaylıkla açılabilir kapağı ve kulaklıkları sağlam şekilde tutabilen kulaklık yatakları var. Ön kısımda, Beats logosunun altında bir led bildirim ışığı yer alırken, arka tarafta da Type-C bağlantı noktası mevcut. Böylece ürünü şarj edebiliyoruz.

Kulaklıklarımız da ufak boyutlarda ve kulakla bütünleşik bir yapı ortaya çıkararak sesin dışarı sızmasını olabildiğince engelliyor. Silikon başlıklar da rahat kullanım için önemli. Tabii kutudan çift olarak 3 farklı boyutta kulaklık başlığı çıktığını belirtelim. İyi bir deneyim için evvela kulağınıza uygun olan boyuttaki başlıkları seçmelisiniz.

Bu arada, ürün, terleme ve hafif yağmurda kullanım gibi durumlarda zarar görmüyor, ama yine de performans düşüşü yaşanmaması ve daha sıkıcı sonuçlarla karşılaşmamak için ıslak detaylardan uzak durmaya özen göstermenizi öneriyoruz.

Ses kalitesi nasıl?

Beats Studio Buds, “özel akustik platform” olarak belirtilen ve bu sayede net sesler sunabilen bir sisteme sahip. Deneyimlerimiz itibarıyla, hem bass’lar hem de tiz’ler tarafında, kısacası dinlediğimiz şarkılarda sesleri birbirine karışmadan, net şekilde elde edebildik. Heavy Metal’den Türk Sanat Müziği’ne kadar pek çok farklı türde denemeler gerçekleştirdiğimizi de belirtelim.

Ürün, siz bir şeyler izliyorken ya da oyun oynuyorken de iyi bir performans sunuyor. Diyelim ki kanepeye uzandınız ve Netflix’te favori dizinizi izliyorsunuz, işte bu sırada kulaklıklar da konforlu bir şekilde kullanılabiliyor. Hele gece izliyorsanız, tüm işitsel detayları etrafınızdakileri rahatsız etmeden elde edebilmek gerçekten “özgürlük” anlamını taşıyor.

Cihaz, bünyesinde ANC, yani “aktif gürültü engelleme” teknolojisine de sahip, ki bu cidden önemli bir özellik. Bu sayede, özellikle gürültülü ortamlarda olsanız bile dış sesleri neredeyse hiç duymuyor ve dinlemek istediğiniz detaylara odaklanabiliyorsunuz.

Ek olarak, siz bir şeyler dinlerken bir yandan da dış dünyada olanları takip etmek istiyorsanız, bu kez de “şeffaf” ses modunu aktifleştirebilirsiniz. Beats, size pek çok seçenek sunuyor ve hepsi de oldukça kullanışlı.

Ve tabii ki kaliteli mikrofon sisteminin de sayesinde anlaşılır aramalar gerçekleştirebiliyorsunuz. Dış mekân kullanımlarında, mikrofonlar, etraftaki gürültüyü olabildiğince engelliyor ve bu sayede daha anlaşılır, kesintisiz telefon görüşmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kullanıcılar HarmonyOS’i sevdi

Benzer Haberler