Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji’den uyarı…

8 Temmuz 2022 Cuma

Meteoroloji, Kurban Bayramı‘nda Karadeniz ve Marmara Bölgesi için su taşkınlarına sebep olabilecek sağanak yağmur beklendiğini açıklandı.

İstanbul, Bursa, Eskişehir, Ankara, Kütahya, Batı Karadeniz, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak dahil cumartesi öğleden sonra pazar ve pazartesi günü için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji başta Marmara Bölgesi ve Karedeniz için şiddetli yağış uyarısı yaptı.

Ege’de bayram boyunca fırtınanın etkili olacağını söyleyen NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, “Ege’de rüzgarlar durulmuyor. Cuma ve cumartesi hızında biraz azalma olsa bile yine sert ama pazardan itibaren, pazar, pazartesi, salı ve çarşamba günleri Ayvalık, Çeşme, Kuşadası ve Bodrum hattında fırtınaya yakın esecek rüzgarlar o yüzden denize açılmak bazı koylarda denize girmek sörf yapmak oldukça tehlikeli. Bayram sonuna kadar çok şiddetli rüzgarlar olacak o bölgelerde” dedi.

SICAKLIK ARTACAK

Akdeniz bölgesine tatile gidecekleri ise bunaltıcı bir hava bekliyor. Çalışkan Akdeniz Bölgesi için “Akdeniz’de ise nem orta seviyedeydi, pazardan itibaren nem oranı artıyor o yüzden daha da bunaltıcı bir hava olacak. Antalya’da, İskenderun’da, Mersin’de daha sıcak bir hava olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Valilik Kurban Bayramı tedbirlerini açıkladı

Benzer Haberler