Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Bayramda acı bilanço: 27 kişi öldü, 194 kişi yaralandı

Kurban Bayramı tatilinde, alınan tüm önlemlere ve yapılan uyarılara rağmen yine çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Bayramı trafiğinin başladığı cuma ve cumartesi günü meydana gelen kazalarda 27 kişi hayatını kaybetti.

Cuma günü mesai bitimi saat 17.00’den bayram tatilinin ikinci günü olan dün (11 Ağustos) saat 23.00’e kadar, yurtta 51 kaza oldu. Bu kazalarda, 27 kişi hayatını kaybetti, 194 kişi de yaralandı.

Evrensel’de yer alan habere göre; beş günlük Kurban Bayramı tatili için cuma mesai bitiminin ardından tatil yörelerine ve memleketlerine gitmek isteyenler yollara çıktı. Karayollarının bazı noktalarda trafik durma noktasına geldi. Karayolları ve emniyet güçlerinin aldığı önlemler ve yetkililerin yaptığı uyarılara karşın yine de çok sayıda kaza meydana geldi.

Cuma günü saat 17.00’den gece yarısına kadar, Sakarya, Antep, Kastamonu, Adıyaman, Denizli, Bursa, Urfa, Antalya, İstanbul, Kütahya, Manisa, Edirne ve Tokat’ta meydana gelen 14 kazada, 3 kişi hayatını kaybetti, 49 kişi yaralandı.

Arife günü olan tatilin ilk gününde ise saat 23.00’e kadar, 7 kişi hayatını kaybetti, 71 kişi de yaralandı.

Kurban Bayramı’nın ilk günü Burdur, Ankara, İstanbul, Bursa, Adıyaman, Aksaray, Niğde, Zonguldak, Diyarbakır, Kütahya, Sakarya, Gaziantep ve Denizli’de meydana gelen 21 kazada, 11 kişi hayatını kaybederken, 64 kişi de yaralandı.

loading...