Bayram yoğunluğunda zincirleme kaza: Araçlar üst üste çıktı

Yayın tarihi: 6 Nisan 2024 Cumartesi 5:10 pm - Güncelleme: 6 Nisan 2024 Cumartesi 5:11 pm

Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle yoğunluk yaşanan Anadolu Otoyolu’nun Sakarya geçişinde zincirleme kaza meydana geldi. İki kişinin yaralandığı kazada araçlar üst üste çıktı.

Ramazan Bayramı tatilini memleketlerinde veya tatil bölgelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar dün akşam saatleri itibari ile yola çıkmaya başladı. Bu sebeple Anadolu Otoyolu Sakarya geçişinde akıcı trafik yoğunluğu yaşanmaya başladı. Otoyolda yoğunluğun yaşandığı Hendek ilçesi geçişi Kalayık mevkii Ankara istikametinde zincirleme trafik kazası meydana geldi. 9 aracın birbirine girdiği kazada 2 kişi yaralandı. Durumun haber verilmesi üzerine adrese itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekiplerce yaralılar ilk müdahalelerinin ardından hastaneye kaldırıldı. Kaza sebebi ile bölgede oluşan trafik yoğunluğu, araçların kaldırılması ile normale döndü. Kazaya ilişkin inceleme başlatıldı.

Öte yandan, zincirleme kazada bir cipin arkadan çarptığı Tofaş Kartal marka otomobilin, cipin üzerine çıkması ise şaşkınlık oluşturdu.

Bayram’da otobüs seferlerine yüzde 100 zam!

Kaynak: İHA