Bayram öncesi metrelerce ucuz baklava kuyruğu! Sabah erkenden sıraya girdiler

1 Mayıs 2022 Pazar

Bayram öncesi metrelerce ucuz baklava kuyruğu! Sabah erkenden sıraya girdiler

Yoksulluk ve ekonomik krizle birlikte ekmek ve yağ kuyruklarına giren vatandaş baklava kuyruğuna da girdi. Ramazan Bayramı öncesi ucuz baklava almak isteyen vatandaşlar Şirinevler’de bulunan tatlı önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

Ramazan Bayramı öncesi tatlıcılarda yoğunluk yaşanıyor. Şirinevler’de bulunan piyasaya göre ucuz baklava satan tatlıcı dükkanına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren sıraya giren vatandaşlar tatlıcı önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Dükkanın önünden başlayan kuyruk, metrelerce ilerideki meydana kadar uzadı.

“UCUZ VE KALİTELİ”

Erken saatte baklava almak için kuyruğa girdiğini belirten Adem Ata, “Burası ucuz, kaliteli olduğu için diğer baklavacılarda fiyatlar daha pahalı, durumlar belli bundan dolayı halk buraya geliyor, burada kuyrukta beklemek zorunda. Dün telefonla arayıp fiyatı telefonda sordum fıstıklı baklavanın kilosu 52 lira, kasiyerlere bağlı hızlı çalışırlarsa bize de sıra gelecek” dedi.

“AKLIMA HAYALİME SIĞMAYACAK BİR KALABALIKLA KARŞILAŞTIM”

Baklava sırasında bekleyen vatandaşlardan bir başkası ise, “Aklıma hayalime sığmayacak bir kalabalıkla karşılaştım. Bayramın olmazsa olmazı baklava. Ucuzluk neredeyse biz oradayız. İftarımızı burada açarız, sabah namazına doğru evin yolunu bulmuş oluruz” diye konuştu.

Vatandaş ucuz et kuyruğunda Cumhur İttifakı’nın belediyeleri şatafat peşinde

Benzer Haberler