Bayern Münih’in yeni teknik direktörü belli oldu

27 Nisan 2021 Salı

Almanya Bundesliga ekiplerinden Bayern Münih, önümüzdeki sezondan itibaren teknik direktörlük görevine Julian Nagelsmann’ın getirildiğini açıkladı.

Bayern Münih, sezon sonunda görevinden ayrılacağını açıklayan Hansi Flick’ten boşalacak olan teknik direktörlük koltuğunu çok kısa bir sürede doldurdu. Bundesliga ekibinin başında önümüzdeki sezondan itibaren Julian Nagelsmann olacak. Bayern Münih’le 1 Temmuz 2021’den itibaren geçerli olmak üzere 5 yıllık sözleşme imzalayan Nagelsmann sezon sonu RB Leipzig’teki görevinden ayrılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nagelsmann, Bayern Münih’te çalışmak istediğini hiçbir zaman gizlemediğini belirterek, “Bayen Münih, benim için eşsiz bir fırsat. RB Leipzig yönetim kuruluna, bir çözüm buldukları için teşekkür ediyorum. Vedalaşmak için henüz erken çünkü buradaki işim daha bitmedi. Görevim sona erene kadar her şeyimi vereceğim. Şimdi sezonu en başarılı şekilde bitirebilmek için kalan üç lig maçına ve Almanya Kupası yarı finaline odaklanma zamanı” dedi.

Öte yandan Almanya’nın önde gelen spor gazetelerinden BILD’e göre Bayern Münih, Nagelsmann’ın transferi için RB Leipzig Kulübü’ne 25 milyon euro ödeyecek.

Benzer Haberler