Baydöner iktidara gönderme yapan reklamını ‘kaldırdı’

8 Nisan 2022 Cuma

Restoran zinciri Baydöner’in hayat pahalılığına dikkat çeken yeni reklamı sosyal medyada gündem oldu. Baydöner, reklamını yayımladığı YouTube hesabından kaldırdı.

Türkiye ve Irak’ta 110’u aşkın şubesiyle en büyük İskender kebap zincir restoranlarından biri olan Baydöner, yeni reklam filmi ‘Dertsiz Masa Örtüsü’ndeki dikkat çekici mesajlarıyla sosyal medyada gündem oldu.

CESUR MESAJLAR VERİYOR

Reklam filminde hayat pahalılığından, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak döneminde uygulama konan ve büyük tepki çeken kalıcı yaz saati uygulamasına, herkesin yurtdışına taşınmasından benzin fiyatlarına kadar birçok konuda cesur mesajlar veriliyor. Reklam filminde restorandaki tüm masaların boş olması da dikkat çekiyor. Reklam filmi sosyal medyada kısa sürede en çok konuşulan ve yorum yapılan konular arasına girdi.

Reklamda şu ifadeler kullanıldı:

“‘Bütün kış karanlıkta kalktık’ demeyelim de ‘Alışa alışa uyandık’ diyelim. ‘Herkes yurtdışına taşındı’ demeyelim de ‘Avrupalı çok tanıdığım var ya’ diyelim. ‘Ya ligin bile tadı kalmadı’ demeyelim ‘Başka hobiler ediniyoruz’ diyelim. Yani, şey… ‘Depoyu fulleyelim’ demeyelim, onu kim diyebilir, ‘Trafik kalmadı’ diyelim. ‘Hahyhhh’ demeyelim ‘İncinmişiz’ diyelim. ‘Büyük dertlerimiz var’ demeyelim de ‘Gündelik dertleri dert edemiyoruz’ diyelim. Yalnızca onun ‘dertsiz’ olabildiği şu günlerde; bir araya gelince dertlerin paylaşılarak hafiflediği Ramazan sofralarına vesile olabiliyorsak ne mutlu. Gelin beraber Baydöner’de buluşalım.”

REKLAMI KALDIRDI

AKP iktidarına reklam ile gönderme yapan Baydöner’in YouTube hesabından yayımladığı reklam filmini ‘kaldırdığı’ görüldü.

 

 

 

AKP’ye oy verenlerin yüzde 79 evet dedi! Yöneylem’den çarpıcı anket

Benzer Haberler