‘Başparmakla şınav çekme rekoru’ ile Guinness’e girdi!

Yayın tarihi: 19 Haziran 2023 Pazartesi 2:58 pm - Güncelleme: 19 Haziran 2023 Pazartesi 2:59 pm

Mersin’de, 3 torun sahibi Ali Polat, ‘başparmakla şınav çekme rekoru’ ile Guinness‘e girdi. Polat, bir dakikada başparmağı ile 76 şınav çekti.

Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan 56 yaşındaki Ali polat, ‘başparmakla şınav çekme rekoru’ ile Guinness’e girdi. 2018’de, 252 kez tek ayak üzerinde ip atlayarak rekora imza atan Polat, adını ikinci kez kitaba yazdırdı.

“BRUCE LEE FİLMLERİNDE TEK PARMAKLA ŞINAV ÇEKERDİ”

Kırdığı rekorlarla ilgili sertifikalarını da alan Ali Polat, başarılarını anlatıp, sporcu gençlere de tavsiyede bulunarak, “Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek çok büyük bir mutluluk benim için. Bu serüvene 8 yaşında başladım. Ağabeyim boksördü ip atlardı, o ipi bırakınca ben alır oynardım. Bruce Lee filmlerini izlerdim. Ona hayrandım. Filmlerinde tek parmakla şınav çekerdi, oradan kalma bir heves benim için. Çok çalıştım, emek verdim. Sonunda başardım. 2018’de tek ayak üzerinde 252 defa ip atlayarak rekorlar kitabına girmeye hak kazandım. Orada yaş kategorisi yok. Gençlerle yarışıyordum. Ardından şınav rekorunu denemek istedim. Başparmaklarımla 1 dakikada 76 kez şınav çekerek birinci oldum. Orada da dünya rekorunu elde ettim. Ülkemizin ve şehrimizin adını 2 defa rekorlar kitabına yazdırmak benim için çok büyük bir mutluluk. Gençler sporu asla bırakmasın. Emek verirseniz mücadele ederseniz başarırsınız. Ben mücadele ettim kazandım siz de deneyin mutlaka yaparsınız. Spor, çok güzel bir şey. Kötü alışkanlıklardan uzak durursunuz” dedi.

En uzun burunlu insandı! Guinness’in Türk rekortmeni hayatını kaybetti