Başkan Atabay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecilerle bir araya geldi

12 Ocak 2021 Salı

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde ilçemizde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Didim’de görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Didim Belediyesi Altınkum Ek Hizmet binasında

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Sekreteri Okan Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkan Yardımcısı Serkan Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkan Yardımcısı Dilaver Demir, Didim Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, E. Öznur Gündoğdu, Zeynel Şener, Cumhuriyet Halk Partisi Didim Kadın Kolları Başkanı Arzu Kurt Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha’nın katılımı ile İlçede görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlandı.

Gazetecilere konuşma yapan Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “Belediyemiz adına tüm çalışma arkadaşlarımız adına, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutluyorum. İnşallah daha nice yıllar hep beraber olmak dileğiyle hepinize başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

2021 YATIRIM YILI OLACAK

2021 yılının Didim Belediyesi için yatırım yılı olacağını belirten Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, 2021 yılı Didim Belediyesi için yaptığımız birikimleri, halkımızın kullanıma sunma zamanı. 2021 yılı için yatırım yılı olacak demiştim birçok proje hazırladık çalışmalarımıza yakın zamanda başlayacağız” dedi.

Atabay, “İlk etap da başlayacağımız en önemli projemiz amfi tiyatro inşaatı. Amfi tiyatro ilçemizin sosyal, kültür ve sanat yaşamına çok önemli katkılar sağlayacak birçok ilçeye nasip olmayan bir yatırım olacak” ifadelerini kullandı.

Didim’e yapılacak Kültür Merkezinin ilçeye uzun bir süre hizmet verecek kapasitede olacağını belirten Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay; “Kültür Merkezinde 750 kişilik bir salon, 100 kişilik bir jet sineması, fuayesi, çalışma odaları, VİP toplantı odaları, otoparkı ile şehir merkezinde herkesin araçsız ulaşabileceği bir noktada olacak” dedi. Önceki yıllarda mevcut yapımına başlanmış olan Kültür merkezimizi de Didim Gençlik merkezine çevireceğiz. Orada öğrencilerimizi gençlerimize her türlü konuda ücretsiz olarak yardımcı olacağız. Orada onlara sanat, müzik, resim halk oyunu kursları vereceğiz. Düğün salonu ve nikah dairesini de oraya taşıyacağız. Aşağıdaki binayı da hem dijital hem analog bir kütüphaneye çevireceğiz bu şekilde de önemli bir eksiği gidermiş olacağız” dedi.

DİDİM’E 65 KMLİK BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Başkan Atabay “Bisiklet yollarımızın bütün bürokratik aşamaları bitti. 65 kmlik bir hattımız var şuan Avrupa’daki en büyük şehirlerde yayalaşma ve bisiklet yolu var. İlçemizi buna hazırlamamız lazım. Gazeteci arkadaşlarımıza bu konuda önemli görevler düşüyor. Bu kadar projenin yanında çok basit gibi gözüküyor ama güncel yaşamda amfi tiyatro ve kültür merkezine göre bize çok daha fazla dokunan bir proje ve yatırım. Daha çok projemiz var imkanlar dahilinde hepsini yapıp bitireceğiz” dedi.

Didim Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Bahri Yaba “Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü unutmadığı için Didim Belediye Başkanımız A.Deniz Atabay başta olmak üzere Başkan Yardımcılarımız Yusuf Deveci, E.Öznur Gündoğdu, Zeynel Şener’e teşekkür ediyor, bu vesile tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutluyorum” dedi.

Tüm gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, “Değerli arkadaşlar öncelikle gazeteciler gününüzü kutluyorum. Hafta sonuna geldiği ve yasaklar olduğu için bugün sizlerle bir araya gelerek kutladık. Bugün bir şey daha hatırlatmak istiyorum. Bugün Metin Göktepe’nin ölüm yıldönümü o da gazeteci bir arkadaşımızdı. Allah rahmet eğlesin nur için de yatsın. Gazetecilik zor bir iştir gecesi gündüzü belli olmayan bir meslektir gelecek yıllarda inşallah daha mutlu, daha önümüzü aydınlatabilecek, sosyal faaliyet ve sosyal haklarınızı destekleyecek kanunlar olabilmesi dileğiyle gününüz kutluyorum” dedi.

Didim Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Bahri Yaba, zor günlerde gazetelere destek olmak amacıyla Basın ilan kurumuna bağlı olan gazetelerde Didim Belediyesi meclis kararı ile “Meclis gündem ve kararlarının yayınlatılması” konusunda çalışma yaptığı ve bizlerde desteğini esirgemediği Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’a teşekkür ediyorum” dedi.

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, gazetecilere hediyelerin bulunduğu çantaları takdim etti.

Benzer Haberler