Başhekim yardımcısından skandal sözler: Boşanmak yerine ikinci eşi alın

4 Ekim 2020 Pazar

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekim Yardımcısı Ali Edizer Medeni Kanun’u eleştirdi, erkeklere ‘ikinci eş alma’ çağrısında bulundu. Edizer, Menzil cemaatine yakınlığını açıkça ortaya koyan paylaşım yapmaktan da çekinmiyor.

Türkiye’nin en köklü sağlık kurumlarından eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer, sosyal medya hesaplarından Medeni Kanunu ve tek eşliliği hedef alan paylaşımlar yaptı.

Medeni Kanunu’nun yürürlüğe girmesinin 94. yıl dönümünü gururla kutluyoruz

Kamuoyunda tartışma yaratan Esra Erol’un programlarıyla ilgili paylaşımda bulunan Edizer, Facebook’ta şu ifadeleri kullandı:

“Esra Erol’a bizi götüren yolun başı, İsviçre Medeni Kanununun kabul edilmesidir.

Sorsan “kadına özgürlük ve uygarlık” kazandırıldı.

Resmiyete tek eşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliği.

Kuvveden fiile batı ahlâksızlığı…”

‘ŞEYH’ GÜZELLEMELERİ

Cumhuriyet’in haberine göre, ‘Başhekim Yardımcısı’ Edizer, Menzil cemaatine yakınlığını açıkça ortaya koyan paylaşım yapmaktan da çekinmiyor.

Edizer, cemaatin 1993’de hayatını kaybeden lideri Muhammed Raşit Erol’un fotoğraflarıını paylaşarak “gerçek sevgiliye kavuçan, milyonların sevgilisi, dünya güzeli…”, “Yok böyle bir güzellik.Yok böyle bir ayrılık acısı: 22.10.1993” ifadelerini kullanmış.

‘BOŞANMAK YERİNE 2. EŞİ ALIN’

Ali Edizer’in sosyal medya hesabında paylaştığı bir video konuşmasında da, “Medeni Kanun’u yıkmak için mücadele ettiğini” söylemesi ve Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği resmi nikahla sadece tek eşli olmayı eleştirerek, “boşanmak yerine 2. eşi alın” demesi dikkat çekti.