Selahattin Demirtaş’ın kızlarıyla görüşmesine izin verilmedi

1 Eylül 2020 Salı

Selahattin Demirtaş’ın kızlarıyla görüşmesine izin verilmedi

Edirne Cezaevi’nde bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kızlarıyla görüşmesine koronavirüs tedbirleri nedeniyle izin verilmedi. Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, kızları Delal ve Dılda’nın babalarıyla görüşmelerine izin verilmemesine “İktidarın etkinliklerine, mitinglerine katılanlara corona bulaşmıyor. iki çocuk babalarıyla kapalı görüş yaptı mı anında corona bulaşıyor” sözleri ile tepki gösterdi.

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda cezaevindeki görüş yasağına tepkisini yazdı.

Bakan Koca’ya uzmanlık sorusu: Bu tabloya bir cevabınız var mı?

“Güç koşullarda çalışmak zorunda olan işçilere, kamu emekçilerine, özel sektör çalışanlarına, uçaklarda yan yana oturanlara, iktidarın etkinliklerine, mitinglerine katılanlara corona bulaşmıyor (!)” diyen Demirtaş şöyle devam etti:

“Ama arada çift cam, iki tarafta da demir parmaklıklarla yapılan kapalı cezaevi görüşlerinde, maske ve siperlik taktığınız halde sevdiklerinize corona bulaşıyor (!) Bu yüzden görüşler ayda sadece bir defa yapıldı.

Hele ki iki çocuk babalarıyla kapalı görüş yaptı mı anında corona bulaşıyor (!) Tam da bu nedenle, kızlarımız Delal ile Dılda’nın, babalarıyla birlikte görüşmelerine izin verilmedi.

Corona tedbiri olarak açık görüş kaldırıldı, tamam. Peki ama kapalı görüşleri neden engelliyorsunuz? Hadi engellediniz, onun yerine neden telefonda görüş hakkı vermiyorsunuz? Görüntülü görüşme dediniz, ne oldu? Hakkımızı neden gasp ediyorsunuz?

Hepsinden önemlisi, madem corona riski var, haksız yere cezaevinde olan siyasetçileri, gazetecileri, hayatları tehlikede olan insanları neden serbest bırakmıyorsunuz?”

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Haberler