Baro başkanlarından Feyzioğlu’na: Kimlerle görüştünüz, ne pazarlıklar yaptınız?

2 Haziran 2020 Salı

AKP’nin baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirmek istemesine karşı 80 baro başkanı, Türkiye Barolar Birliği’nde (TBB) bir araya geldi. Toplantıda TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nu iktidarla pazarlık yapmakla suçlayan başkanlar, “Siz bu sürecin neresindesiniz, kimlerle görüştünüz, ne pazarlıklar yaptınız?” diye sorduğu öğrenildi.

AKP’nin baroların yapısına ilişkin çalışmalarına dair 80 baro başkanı, Türkiye Barolar Birliği’nde (TBB) bir araya geldi. Yoğun tartışmaların yaşandığı, zaman zaman gerilimin arttığı toplantıda, 53 baro kesin olarak çalışmaya karşı çıktı. 13 baro, sadece nispi temsil sistemini desteklerken, diğer barolar ise çekimser kaldı.

Mehmet Durakoğlu’ndan Metin Feyzioğlu’na sert sözler: Ekseni kaydı!

“BURADA 80 BARONUN ORTAKLAŞMASI YOK”

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; toplantıda, AKP’nin çalışmasına karşı 80 baronun ortak bildiri yayımlaması ihtimali üzerinde duruldu. Bu noktada bir başkan, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na “80 baro olarak biz ortaklaşıp açıklama hazırlarsak siz okur musunuz” diye sordu.

“Okumam” yanıtını veren Feyzioğlu’nun toplantıda nispi temsil sistemini savunduğunu, bu konuyu bazı baroların istediğine işaret etti. “Burada 80 baronun ortaklaşması yok. Ben Birlik başkanı olarak ortaklaşma olmayan bir yerde bir şey demem” diyen Feyzioğlu’nun, “Ben çoklu baro sistemine FETÖ projesi dedim. Nispi temsili kastetmedim” ifadesini kullandığı dile getirildi.

Metin Feyzioğlu: Süreç gayriresmi olarak yürütülüyor

“YÜZÜMÜZDEKİ MASKELERİ ÇIKARALIM”

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun’un, yaptığı konuşmada Feyzioğlu’na yönelik eleştiriler yaparken “Yüzümüzdeki maskeleri çıkaralım, samimi olalım” dediği öğrenildi.

Bazı baro başkanları da Feyzioğlu’na, “Siz bu sürecin neresindesiniz, kimlerle görüştünüz, ne pazarlıklar yaptınız?” diye sordu.

Feyzioğlu’nun ise kendisinin de çalışmaların içeriğini basından öğrendiğini, özel bir bilgisinin olmadığını savunduğu kaydedildi.

“Kendileri için makul Feyzioğlu’nun ömrünü uzatmak istiyorlar”

Benzer Haberler