Barış Yarkadaş’tan AKP’ye İmamoğlu tepkisi: Milletle inatlaşmayın

17 Nisan 2020 Cuma

Barış Yarkadaş’tan AKP’ye İmamoğlu tepkisi: Milletle inatlaşmayın

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açılan soruşturmaya tepki gösterdi. Yarkadaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kayyımın zeminini oluşturmak isteyen AK Parti hala milletle inatlaşıyor” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu’na soruşturma açıldı!

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Barış Yarkadaş, Ekrem İmamoğlu’nun tam bir yıl önce bugün mazbatasını alarak başkanlık koltuğuna oturduğunu hatırlattı. 17 Nisan 2019 tarihinde İBB’nin Saraçhane’deki binası önünde çekilen mazbata kutlaması fotoğraflarına da yer veren Yarkadaş, şu ifadeleri kullandı:

“Ekrem İmamoğlu, 1 yıl önce bugün mazbatasını almış ve İBB koltuğuna oturmuştu.

Millet iradesini bir türlü hazmedemeyen AKP, İmamoğlu ihtiyaç sahipleri için bağış topladı diye soruşturma açıyor ve kayyımın zeminini oluşturmaya çalışıyor. AKP’yi uyarıyorum: Miletle inatlaşmayın!”

Yarkadaş, İmamoğlu’nun 31 Mart’ta kazandığı belediye başkanlığı mazbatasının keyfi ve hukuksuz engellemeler yüzünden 17 gün sonra verildiğini, daha sonra ise iptal edildiğini ve seçimlerin yenilendiğini de hatırlattı. Yarkadaş şunları ifade etti:

“İmamoğlu’nun 13 bin farkla kazandığı seçimi hukuksuz kararlarla iptal ettiler. Halk sandığa bir daha gitti ve bu kez farkı 800 bine çıkardı. Soruşturma açan AKP belli ki tarihten hiç ders almıyor. Halka el uzatana soruşturma açmak bunun en somut kanıtı. İmamoğlu yalnız değildir AKP!”

Benzer Haberler