Barınaktaki köpeği kürekle öldüren sanıkların ifadesi ortaya çıktı!

26 Kasım 2022 Cumartesi

AKP’li Konya Belediyesi’ne ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde  bir görevli, elindeki kürekle bir köpeğin kafasına kürekle vurup öldürdü. Olayla ilgili iki kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ifadesi ortaya çıktı.

Sahipsiz Hayvan Basımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde peş peşe skandal görüntüler ortaya çıktı. Sosyal medyada yayılan görüntülerde bir kişinin köpeğin başına kürekle vurarak işkence ettiği görüldü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı talebiyle görüntülere erişim engeli getirildi. Olayın ardından sosyal medyaya yansıyan başka bir görüntüde de aynı barınağa ait araçta hayvanseverler tarafından ağzı sıkıca bağlanmış poşetlerde yavru kediler bulundu.

Sosyal medyada tepki çeken görüntülerin ardından olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında köpeğin öldürülmesiyle ilgili iki kişi tutuklandı.

Habertürk’ten Zafer Samancı’nın haberine göre; şüphelilerin ifadesi ortaya çıktı.

“KÖPEK BANA SALDIRDI”

Köpeğin kafasına kürekle defalarca vurduğu iddia edilen Murat B. ifadesinde şunları iddia etti:

“Ben sağlık teknisyeni olarak çalışıyorum. Olay günü barınaktaki hayvanlara parazit aşı ve ilaçlama uygulaması yapıyorduk. S.Ç içerden getirilen köpeği tutmaya çalışıyordu. Fakat köpeği tutamadı. İlk olarak köpek bana saldırdı. Ben de kendimi korumak için köpeğe kürekle 1 kez vurdum. Sefa Ç. köpeği kontrol altına alsa da o panik ile 2 kez daha köpeğin kafasına kürekle vurdu. Köpek şoka girdi. daha sonra tıbbi müdahalesini yapıp kafesine gönderdim. Son durumundan haberim yok. Benim bu olayla ilgili 3 günlük sağlık raporum bulunuyor.

“KÖPEK BAYGINLIK GEÇİRDİ”

Diğer zanlı Sefa Ç. ise verdiği ifadesinde olayın yaşandığı bakımevinde 2 aydır çalıştığını belirterek ‘Köpekleri parazit ilaçlaması için ara koridora çıkardık. O sırada saldırgan bir köpek vardı. Ben onu yakalama aparatı ile tutuyordum. Köpek bir anda Murat B.’ye saldırdı. O da kendini korumak için köpeğe vurdu. Köpek baygınlık geçirdi. Daha sonra köpeğe gerekli tedavisini yapıp kafesine koyduk’ iddiasında bulundu.

Konya’da köpeğin kürekle öldürülmesine ilişkin haberlere erişim engeli

Konya’da hayvan barınağında bir skandal daha! Poşete doldurulan kedileri hayvanseverler kurtardı

Köpeklere işkence edilen barınağın müdürü açığa alındı! Daire başkanına inceleme başlatıldı