Banu Parlak, Dilan Polat hakkındaki şikayetini geri çekti

Yayın tarihi: 20 Mayıs 2024 Pazartesi 5:13 pm - Güncelleme: 20 Mayıs 2024 Pazartesi 5:24 pm

Fenomen Banu Parlak, güzellik merkezini kurşunlattığı iddiasıyla Dilan Polat ve Engin Polat çifti hakkındaki şikayetini geri çekti.

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak’ın silahlı saldırı düzenlenen İstanbul Başakşehir’deki güzellik merkezini kurşunlattırdığı iddiasıyla Engin ve Dilan Polat’a açtığı davada yeni bir gelişme yaşandı.

Parlak, sekiz ay önce güzellik merkezinin iki kez kurşunlanmasından sorumlu tuttuğu Dilan ve Engin Polat çiftine yönelik şikayetini geri çekti. Parlak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Polat çiftine yönelik şikayetini neden geri çektiğini açıkladı.

‘ANNEM SENİN KURŞUNLANDIĞIN GÜN ÇOK AĞLADI’

Parlak’ın açıklaması şu şekilde:

“Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık Nilda’nın bana ‘Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı’ demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır. Ben bu zamana kadar karşımda muhatap bulamıyordum, avukatım ile yapmış olduğumuz durum değerlendirmesi sonucu olayı direk şahısların kendisinden dinlememiz gerektiği kanısına vardık.

‘TUTUKLULUKLARININ SEBEBİ ASLA BEN OLMADIM’

Avukatım sayesinde sonunda bana durumu net izah edebilecek bir muhatap buldum durumu detaylı olarak dinledim Dilan ve ailesinin böyle bir eylemde bulunmayacağına kanaat getirdim bu nedenle de kendileri hakkında şikayetten vazgeçtim umarım adalet yerini bulur. Şunu da belirtmek isterim Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat benim şikayetimden bir gün dahi içeride yatmadı benim dosyamda verilen tutuklama kararı hiç infaz edilmedi bu zamana kadar olan tutukluluk sebepleri mali dosyadır tutukluluklarının sebebi asla ben olmadım.”

Kendisini kesici aletle yaraladığı iddia edilmişti! Dilan Polat hakkında yeni karar

NE OLMUŞTU?

İstanbul Başakşehir’de Banu Parlak’a ait güzellik merkezi 1 Ekim 2023 günü saat 02.00 ve 04.30 sıralarında motosikletli şüphelilerce kurşunlanmıştı.

Olaya ilişkin hazırlanan iddianamede Dilan ve Engin Polat çiftinin ‘azmettirme’ suçundan cezalandırılması istenmişti. Dava geçtiğimiz ay Küçükçekmece Adliyesi’nde görüldü. Davada sanıklar Dilan, Engin ve Sezgin Polat ile müşteki Banu Parlak hazır bulunmuştu.

DİLAN POLAT AĞLAYARAK İFADE VERMİŞTİ

Dilan Polat son duruşmadaki savunmasında “Ben Banu Parlak’ı tanırım kendisi 6 yıllık arkadaşım. Küsüp barıştığımız dönemler oluyordu. İş yeri kurşunlanmadan önce işleri konusunda benden yardım, destek istemişti. Ben de kendisine seve seve yardım edeceğimi söyledim. Daha sonra sosyal medyada görünce haberim oldu. Can güvenliğinin olmadığını ve bizi sorumlu tuttuğuna dair paylaşımlar gördüm. O ana kadar aramızda problem yoktu. İş yerinin kurşunlandığını da basın ve sosyal medyadan öğrendim. Bu sırada yargılandığımız kişilerle de hiçbir bağlantımız yoktur. Daltonlar Çetesi eşimi ve beni de tehdit etmiştir. Bununla alakalı mesajlar da mevcut” diye konuşmuştu. Polat savunması sırasında da zaman zaman duygulanarak ağlamıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ