Bank Asya’nın kurucu ortağı sahte kimlikle yakalandı

7 Kasım 2020 Cumartesi

Bank Asya’nın kurucu ortağı sahte kimlikle yakalandı

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan takip çalışmaları sonucunda Bank Asya’nın kurucu ortaklarından olan K.Y.M., Çukurambar ‘da üzerinde bulunan sahte kimlikle yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çankaya ilçesinde düzenlenen operasyonda FETÖ firarisi Kamil Yavuz M, üzerinde başkası adına düzenlenmiş kimlikle gözaltına alındı.

BYLOCK KULLANICISI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Ekiplerin çalışmaları sonucu Kamil Yavuz M’nin, örgütün “Türkiye mütevelli heyeti”ndeki himmet ağının önemli isimlerinden ve Bank Asya’nın kurucu ortaklarından olduğu, hakkında FETÖ yöneticisi olduğuna dair çok sayıda beyan bulunduğu ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

KILIK DEĞİŞTİRDİĞİ VE SIK SIK ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞI BELİRLENDİ

İzmir’de etkin pişmanlıktan faydalanan bir şüphelinin ifadesinde, Kamil Yavuz M. hakkında “FETÖ’nün himmet paralarını legal hale getiren kişidir” şeklinde beyanda bulunduğu ve Kamil Yavuz M. hakkında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince verilmiş arama kaydı olduğu öğrenildi.

Öte yandan, halen örgütün finansal yapılanması içinde yönetici pozisyonunda çalışmaya devam eden zanlının, bugüne kadar yakalanmamak için kılık değiştirdiği ve sık sık adres değişikliği yaptığı belirlendi.

 

Benzer Haberler