Balıkesir’i kazanan Ahmet Akın’dan belediyeye CHP bayrağı asanlar hakkında suç duyurusu

Yayın tarihi: 4 Nisan 2024 Perşembe 9:37 am - Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 9:37 am

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın mazbata töreni esnasında belediye binasına CHP bayrağı asılmasına tepki gösterip suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Balıkesir’de, 31 Mart yerel seçimlerinde oyların yüzde 50’sinden fazlasını alan CHP’li Ahmet Akın, mazbatasını alarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Başkan Akın zafer konuşmasında, AKP’li belediye tarafından indirimli ulaşım hakları iptal edilen öğretmen, öğrenci ve sağlık çalışanlarına indirimin devam edeceğinin sinyalini verdi.

Balıkesir Öğretmenevi’nde düzenlenen tören ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli seçim görevlilerinin elinden mazbatalarını aldı.

“PARTİMİZİN BAYRAĞININ YERİ BELEDİYE BİNASI DEĞİLDİR”

Törende konuşan Ahmet Akın, “Balıkesir’i Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak için şimdi gece gündüz demeden arı gibi çalışma zamanı. İlk günden beri söylüyorum. Makamda oturup tebrikleri kabul eden bir belediye başkanı değil, ilçelerde, köylerde, mahallelerde emekçilerle, çalışanlarla, memurlarla, iş dünyamızla beraber olan çalışkan bir belediye başkanı olacağım. Gönüller yapacağız. 10 yıl milletvekilliği yaptım. Bu sürede kimseye hangi partidensin demedim. Sadece ’Size nasıl yardımcı olayım’ dedim. Her konuşmamda üstüne basa basa belediyede particilik yaptırmam dedim. Bu sözlerimi tekrarladım. Bazı hadsizler, bazı kendini bilmezler benim bilgim dışında belediye binasına parti bayrağı astılar. Cumhuriyet Halk Partili olmaktan gurur duyuyorum ama partimizin bayrağının yeri belediye binası değildir. Bayrak olacaksa Türkiye Cumhuriyeti’nin al bayrağıdır” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın: ‘Seçimin kaybedeni yok, tüm Balıkesir kazandı’

Kaynak: DHA