Bakırköy’deki Ermeni Kilisesi’ni yakan şahıstan nefret dolu sözler

9 Mayıs 2020 Cumartesi

Bakırköy’deki Ermeni Kilisesi’ni yakan şahıstan nefret dolu sözler

İstanbul Bakırköy’deki Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’nin giriş kapısını yakan şahıs, ifadesinde “Koronavirüsü bunlar bela etti” dedi.

Dün sabah Cevizlik Mahallesi’ndeki Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’ne giden bir şahıs kilisenin dış kapısını ateşe verdi. Alevler büyümeden söndürülürken, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili çalışma başlattı.

İstanbul Valiliği de konuya ilişkin bir açıklama yaparak, şahsın yakalandığını duyurdu.

Sözcü’nün haberine göre, gözaltına alınan M.K. emniyete götürüldü. İfadesine başvurulan şüphelinin “Koronavirüsü bunlar başımıza bela ettiği için yaktım” dediği iddia edilen M.K’nin akli dengesinin yerinde olmadığı söylendi.

Şüpheli M.K yapılacak sorgunun ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

TÜRKİYE ERMENİ PATRİKLİĞİ: ÜZÜCÜ BİR OLAY

Türkiye Ermeni Patrikliği de “üzücü” bir olay olduğunu belirttiği açıklamasında şunları söyledi:

“8 Mayıs 2020 günü sabahın erken saatlerinde, Bakırköy’de bulunan Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’nin sokak kapısı önünde üzücü bir olay meydana geldi. Kimliği belirsiz bir kişi kilisenin sokak kapısını ateşe vermeyi deneyerek kaçmıştır. Vakıf Yönetim Kurulu derhal emniyet güçlerine şikâyette bulunmuştur. Kilise din görevlisi patrikliğimizi bilgilendirirken İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı da patrikliğimizle temasa geçerek üzüntüsünü belirtmiş ve failin en kısa zamanda yakalanacağını belirtmiştir. Patrikliğimiz, kilisede ve herhangi bir bölümünde veya kapısında, görevlilerde herhangi bir hasar oluşmamış olduğunu tespit etmiştir.”

Benzer Haberler