Bakanlık talimat verdi: Karanlık 45 dakika daha artacak

28 Kasım 2021 Pazar

Bakanlık talimat verdi: Karanlık 45 dakika daha artacak

Son birkaç yıldır kışında uygulanmakta olan kalıcı yaz saati tartışmaları devam ediyor. Tartışmalar devam ederken CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın elektrik dağıtım şirketlerine gönderdiği talimatı kamuoyuyla paylaştı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı elektrik dağıtım şirketlerine gönderdiği yazıyla “Cadde ve sokaklardaki aydınlatmalar sabah 30 dakika erken sönecek, akşam da 15 dakika geç yanacak” talimatını verdiğini belirtti.

Cumhuriyet gazetesinden Erdem Sevgi’nin haberine göre, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan özel elektrik dağıtım şirketlerine gönderilen bir yazıyla önümüzdeki günlerde genel aydınlatmanın uygulanacağı saatlerde değişiklik yapılacağı kaydediliyor. Edindiğimiz bilgiye göre sokak ve caddelerin aydınlatmaları sabahları 30 dakika erken bitirilip akşamları ise 15 dakika geç başlatılacak. Karanlık 45 dakika artacak.” ifadesini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU’NDAN BAKANLIK KARARINA TEPKİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bakanlığın elektrik dağıtım şirketlerine gönderdiği yazılı karara tepki gösterdi. Bakanlığın talimatını sosyal medya hesabından paylaştığı şu sözlerle eleştirdi:

“Sabit saat uygulaması yüzünden zaten güne zifiri karanlıkta başlanıyor. Bir de Bakanlık “sokak aydınlatmaları sabah 30 dakika erken sönecek, akşam da 15 dakika geç yanacak” diyor. Bu, uygulamanın getireceği güvenlik ve diğer sorunları hiç umursamamak demek.”

İş dünyasından kalıcı yaz saati uygulamasına tepki

Albayrak dönemi uygulaması son mu buluyor? Yaz saati uygulaması Meclis’te

Benzer Haberler