Bakanlık harekete geçti! Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

7 Temmuz 2022 Perşembe

İçişleri Bakanlığı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanlığı, “İç savaş çıkacak” açıklaması yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün suç duyurusu dilekçesinde, Özdağ’ın 4 Temmuz’daki basın açıklamasında “iç savaş çıkacağı” yönünde iddialarda bulunduğu belirtildi.

Ümit Özdağ’dan İsmail Çataklı’ya: IQ testi yaptırsın

Dilekçede, şu değerlendirmelere yer verildi:

“Her türlü gerçeklikten uzak, gerçek dışı ve hayal ürünü iddia ve ithamlarla Bakanlığımızca hukuk çerçevesinde son derece büyük bir gayret, özveri ve başarıyla yürütülen çalışmalara sekte vurmak ve sanki bir keyfiyet varmış algısı oluşturulmak istenmişse de Bakanlığımızın tüm çalışmalarının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukuksal çerçeve içerisinde kararlılıkla sürdürüleceğinin herkes tarafından bilinmesi gerekir. Hayal ürünü iddialarla sırf siyasi bir algı oluşturmak kastı ile hareket edildiği açıkça ortada olan gerçek dışı ve mesnetsiz isnat ve ithamlar, şüpheli tarafından kamuoyu ile paylaşılmış olup bu açıklamanın yasal mevzuat çerçevesinde cezai sorumluluk gerektiren ifade ve itham olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtmek isteriz.”

Ümit Özdağ’ın paylaşımına Esenler Kaymakamlığı yanıt verdi

ÖZDAĞ’DAN İLK AÇIKLAMA

Olayın ardından yaptığı açıklamada Özdağ şu ifadeleri kullandı:

“Bu zeka ve bilgi seviyesi Türkiye’yi savunamaz ve savunamıyor. Gaflet, delalet ve hatta ihanet içindesiniz. Farkında değilsiniz ancak tarikat/cemaat bürokratları dışında vatansever bürokratlar artık sizi HAİN olarak görüyor, size karşı ülkelerimi ve bakanlıklarını savunuyorlar.”

Benzer Haberler