Bakan Varank’a Ayasofya tepkisi

25 Temmuz 2020 Cumartesi

Bakan Varank’a Ayasofya tepkisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, statüsü değiştirilen Ayasofya’da kılınan Cuma namazında Diyanet İşleri Bakanı’nın hutbede söyledikleri hakkında ”Kendi medeniyetlerine o kadar yabancılar ki; Ayeti, cihan padişahının vakfiyesini, yeni icad olmuş ideolojik söylem zannediyorlar.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Ayasofya’da kılınan Cuma namazında kılıçla çıktığı hutbede 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararına göndermede bulunarak, “Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar” demesi tepkiyle karşılaştı. Konu üzerine daha sonra açıklama yapmayan Erbaş’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan destek geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Varank ”Daha önce Ayetleri hatırlattığı için düşman ilan ettikleri Diyanet İşleri Başkanımıza şimdi de Ayasofya vakfiyesinden bahsettiği için saldırıyorlar. Kendi medeniyetlerine o kadar yabancılar ki; Ayeti, cihan padişahının vakfiyesini, yeni icad olmuş ideolojik söylem zannediyorlar.” dedi.

BAKAN VARANK’IN PAYLAŞIMINA TEPKİ

Bakan Varank’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımın altına yorum yapan birçok yurttaş, Varank’a tepkisini gösterdi.

İşte o paylaşım:

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın paylaşımına gelen bazı tepkiler:

 

 

Benzer Haberler