Bakan Soylu Katar’a gidecek Türk polis personelleri hakkında detay verdi

18 Ocak 2022 Salı

Bakan Soylu Katar’a gidecek Türk polis personelleri hakkında detay verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nda görev alacak Türk polis personeliyle ilgili detayları açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güvenlik, Spor, Çevik Kuvvet ve Hazır Kuvvet Müdürlükleri Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Soylu, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Katar’da 2022 FIFA Dünya Futbol Şampiyonası’nda bizim polisimiz güvenliği sağlayacak. 3 bin çevik kuvvet ve takviye hazır kuvvet personeli, 100 özel harekat personeli, 50 bomba arama köpeği ve idarecisi, 30 çevik kuvvet köpeği ve idarecisi, 50 bomba uzmanı ve diğer koordinatör personel olmak üzere toplam 3 bin 250 personelimiz, 2022 yılı Kasım ve Aralık aylarında yaklaşık 45 gün Katar’da geçici olarak görev yapacaklar. Dünyanın her yerinden bir milyonun üzerinde taraftarın gelmesinin beklendiği bir organizasyonda, güvenliği bizim arkadaşlarımız sağlayacaklar. Ayrıca 677 katarlı güvenlik personeline 38 farklı alanda eğitim verdik. Bu tercih, bu güven, sadece iki ülke ilişkileriyle açıklanabilecek bir şey değildir. Bunların da ötesinde bir kurumsal kapasitenin, köklü bir kurumsal birikimin ve başarı çizgisinin getirisidir.”

Özkoç: Teröristlerle bir araya gelirseniz karşınızda Kuva-yi Milliyecileri bulursunuz!

Benzer Haberler