Bakan Soylu ile İmamoğlu’nun kampanyasını yürüten Özkan arasında ‘takviye kuvvet’ tartışması

22 Ağustos 2020 Cumartesi

Bakan Soylu ile İmamoğlu’nun kampanyasını yürüten Özkan arasında ‘takviye kuvvet’ tartışması

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Belediye Başkanı seçildiği kampanyayı yürüten Necati Özkan, Twitter hesabından Cumhurbaşkanlığı Kararı’yla İstanbul’da kurulan Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü’ne neden ihtiyaç duyulduğunu sordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Necati Bey, siz bir kampanyacısınız. Anladığım kadarıyla güvenlik yönetimi konusunda da yetkinsiniz. Olası İstanbul depremi için hazırlık toplantısındayım. Bitince bir adım öne çıkıp izah edeceğim” yanıtını verdi.

“Dün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile ‘İstanbul İlinde EGM’ye bağlı takviye hazır kuvvet’ ne için kuruluyor? Ordu, polis ve jandarmanın yetmeyeceği ne tür bir tehdit algılaması söz konusu ki, böylesi bir takviye hazır kuvvet kuruluyor? Bilen varsa bir adım öne çıksın” diyen Necati Özkan’a, Soylu Twitter hesabından yanıt verdi.

SOYLU: TOPLANTIDAYIM, BİR ADIM ÖNE ÇIKIP İZAH EDECEĞİM

İçişleri Bakanı, Özkan’a lu yanıtı verdi: “Necati Bey, siz bir kampanyacısınız. Anladığım kadarıyla güvenlik yönetimi konusunda da yetkinsiniz. Olası İstanbul depremi için hazırlık toplantısındayım. Bitince bir adım öne çıkıp izah edeceğim. Siz de teşekkür edeceksiniz…”

ÖZKAN: GÜVENLİK KONUSUNDA BİR PARÇA BİLGİM VARDIR

Soylu’nun yanıtının ardından, Özkan’dan bir tweet attı. Soylu’nun “Anladığım kadarıyla güvenlik yönetimi konusunda da yetkinsiniz” sözlerine Özkan, “Sayın Bakan, haklısınız. Emekli bir subay olarak, güvenlik konuları hakkında sizin kadar olmasa da bir parça bilgim vardır” cevabını verdi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul’da Emniyet’e bağlı taşra teşkilatı Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yer aldı. Av. Prof. Dr. iur. Mehmet Köksal, söz konusu kuvvet müdürlüğünü, “Doğrudan Cumhurbaşkanı’na bağlı ikinci bir polis teşkilatı” olarak tanımlamıştı.

‘Cumhurbaşkanı’na bağlı ikinci bir polis teşkilatı’ kuruldu

 

 

Benzer Haberler