Bakan Selçuk: Ertelenmesi gerekirse tereddüt etmeden gereğini yaparız

21 Nisan 2021 Çarşamba

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3 Mayıs’ta yapılması planlanan sınavlara ilişkin açıklama yaptı. Selçuk, Bilim Kurulu üyeleri tarafından ortaya konulan tablo doğrultusunda düzenleme yapacaklarını söyledi.

Yeni tip koronavirüs salgınında vaka sayıları ve can kayıpları her geçen gün artarken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3 Mayıs’ta yapılması planlanan sınavlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Selçuk, “Hocalarımız bunların ertelenmesi gerekir derse inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız” dedi.

Selçuk, şunları söyledi:

“Riskin düşük seviyede de olsa dikkate alınması gerektiğini eğitim bilimciler olarak kendi içimizde değerlendirip böyle yapıyoruz. O yüzden açıp kapatmalar oluyor. 3 Mayıs’taki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız. Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız ya da bir beklentimiz olamaz, buna hakkımız yok. Çünkü çocuklarımız, kıymetli velilerimiz, öğretmenlerimiz kıymetli bizim, o yüzden de tümüyle tabloya bakıp, veriye bakıp, bilime bakıp, böyle bir kararı gözden geçiririz, yeniden ele alırız.”

Benzer Haberler