Bakan Mehmet Ersoy’un eşinden tartışma yaratacak ‘bayram’ pozu

4 Haziran 2019 Salı

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy sosyal medya hesabından elini öpen bir çocuğa 100 Dolar verirken poz verdiği fotoğrafı paylaştı.

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy sosyal medya hesabından elini öpen bir çocuk ile fotoğraf paylaştı. Bakan Ersoy’un eşi Pervin Ersoy karede elini öpen çocuğa 100 Dolar verirken fotoğraf çektirdiği görüldü.

İddiaya göre bir süre sonra saraydan gelen telefonla o paylaşımı Instagram hesabından jet hızıyla kaldırdı.

Ancak sosyal medyada yayılan bu fotoğrafa tepkiler art arda geldi. Ersoy’un paylaşımına “Az daha eşini bakanlıktan düşürecekti” yorumları yapıldı.

Fotoğrafa bir tepki de CHP eski Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş’tan geldi.

dolar-1

Yarkadaş “CB Recep Tayyip Erdoğan dolara karşı mücadele ettiklerini söylerken, kabinesinin Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, bayramda elini öptürdüğü kişiye 100 dolar veriyor ve bunu bir de instagramda yayınlıyor. Yaptıklarının hangisini eleştireyim doğrusu ben de şaşırdım.” dedi.

PERVİN ERSOY’DAN ELEŞTİRİLERE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Sosyal medyada kısa sürede yayılan ve tepkilerin odağı olan fotoğrafın ardından Pervin Ersoy’dan açıklama geldi. Ersoy yaşananların espriden ibaret olduğunu söyledi.

İşte Ersoy’un açıklaması:

”Yaaa açıkladım espriyi ne olur yapmayın Allah aşkına Alişan $ dağıtmış yiğenlerine bugün onu ti ye aldık .. Yanımda çalışan personelime espri yaptık diye yazdım yapmayın ne olur ben o kadar salakmıyım açıklayarak koydum yine okumadan dünya kadar yazıyorsunuz .. Sizlerin bu tepkilerini bilecek kadar aklım var benim .. Lütfen yapmayın”

dolar-2

Benzer Haberler