Bakan Kurum’un da olduğu heyete vatandaşlardan tepki! “Yüzünüz varsa gelmeyin”

27 Nisan 2022 Çarşamba

Elazığ’da yaşanan depremin ardından TOKİ konutlarını incelemek için kente gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Murat Kurum’a eşlik eden AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut, vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ’da 24 Ocak 2020’de meydana gelen Sivrice merkezli deprem sonrasında yapılan TOKİ konutlarını incelemek ve bir dizi ziyarette bulunmak üzere kente geldi. Vatandaşlar AKP’li heyete tepki gösterdi.

AKP’Lİ VEKİLE İSYAN ETTİLER

Sözcü’nün haberine göre; Elazığ depreminde en fazla etkilenen mahallelerinden biri olan Mustafapaşa Mahallesindeki TOKİ konutlarına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ziyaret etti. Bakan Kurum’un ziyaretine eşlik eden AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut, depremzedelerin tepkisiyle karşılaştı. Bir vatandaşın, AKP’li Bulut’a ‘yüzünüz varsa nefsiniz varsa gelmeyin’ diyerek tepki gösterdi. Bulut’un çok ayıp diyerek cevap vermesine bir başka vatandaş ise ‘işinize gelmeyince ayıp oluyor’ diyerek karşılık verdi. Tepkilerin büyümesi üzerine AKP’li vekil Metin Bulut olay yerinden uzaklaştırıldı. Bir başka depremzede ise gösterdiği tepki sonrasında  bir kişi tarafından ‘beğenmiyorsan al paranı çık git buradan’ dediğini iddia ederek tepki gösterdi.

Depremzede, Sen kimsin ya bana beğenmiyorsan paranı al çık git buradan’ diyor kimsin sen?” ifadelerini kullandı.

AKP’li başkandan depremzedeye: Senin duşakabinin mi vardı?

Benzer Haberler