Bakan Koca’dan itiraf: Özlük haklarında gönlümüzden geçeni veremedik

18 Mart 2021 Perşembe

Bakan Koca’dan itiraf: Özlük haklarında gönlümüzden geçeni veremedik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili taleplerin karşılanamadığını itiraf etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık-Sen 6. Dönem 6. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na çevrim içi katıldı. Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının her gününün başka bir zorlukla geçtiğini söyleyen Koca, sağlık çalışanlarının, hayat vermek adına kendi hayatlarını feda ettiğini anlattı.

Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin de şu değerlendirmelerde bulundu: “Sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının gönlümüzden geçen karşılığını veremediğimizi burada tekrar ifade etmek isterim. Ancak ülkemizin mevcut mali imkanları dahilinde en iyiyi vermeye gayret ediyoruz. Ayrıca personelin aldığı ek ücretlerde hakkaniyet eksikliğinin de farkındayız. Daha adaletli bir ek ödeme sisteminin getirilmesi adına köklü bir revizyon çalışması gündemimizde. Nöbet ücretlerinin düşüklüğü ve farklı yorumlanabilen mevzuat nedeniyle yapılan farklı ödemeler konusunun da farkındayız. Bu hususta yapılacak düzenlemelerde tarafların desteğine de ihtiyacımız var.”

Sağlık çalışanlarının yükünün giderek arttığını belirten Bakan Koca, personel sayısının artırılması ve yurt içinde adil dağılımın temini için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Fahrettin Koca’nın teminatı tutmadı! Aşıdaki bilinmezlik devam ediyor

Benzer Haberler