Bakan Kasapoğlu, suçu öğrencilere attı!

22 Eylül 2021 Çarşamba

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Türkiye genelinde öğrencilerin en büyük problemlerinden olan yurtlara ilişkin konuştu. Öğrencilerin yurtları beğenmediğini ifade eden Kasapoğlu, yurtların durumundan öğrencileri sorumlu tuttu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’da Fatma Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda konuştu. Yurt bulamayan öğrencilerin eğitimini yarıda bıraktığı tabloda Kasapoğlu,  “Dünyanın en kapsamlı ve kapasitesi en yüksek yurtlarına sahibiz. Adeta dünyanın en modern en rekabetçi otel zincirleriyle rekabet eder durumdayız” açıklamasını yaptı.

Kasapoğlu yurtların “Türkiye için iftihar tablosu” olduğunu söyledi. Kasapoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Verileri bilmeden farklı şekilde ortaya koyanlar, bildiği halde kötü niyetle istismar edenler, 8 milyon öğrenci üzerinden bu yurt konusunu belli bir amaçla, algıyla milletimizi kandırmaya çalışıyorlar. Çok iyi bilsinler ki her bir öğrencimiz, her bir gencimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal bir devlet olma bilinciyle, devletimizin, hükümetimizin güvencesi altındadır.

ÖĞRENCİLERİ SUÇLADI

Pandemi sonrası aldığımız başvurularla inanıyoruz ki geçtiğimiz yıllardaki oranlara hızlı bir şekilde geleceğiz. Her bir öğrenci başvuruyor. Başvuran öğrencilerin bir kısmı hak kazandığı halde kaydını yaptırmıyor. Bu sayı bu yıl 35 binde oldu. Yine kaydını yaptırdığı halde vazgeçip başka imkanlara giden, 1 ay sonra arkadaşlarıyla buluşup başka bir alternatif ortaya koyan… Gençlik dinamik bir kitle. O yüzden gençlerin bu alandaki tercihlerini il il, ilçe ilçe anbean takip ediyoruz. O yüzden yedek yerleştirmelerimiz var. Bu hafta 35 bin yedek yerleştirme yaptık. Yarın yine yedek yerleştirmelerimiz olacak. İnanıyoruz ki geçtiğimiz yıllardaki bu kapasiteyi inşallah en güzel şekilde yakalayacağız.

NE DEDİĞİ ANLAŞILAMADI

Gençleri hedefine almak isteyen Kasapoğlu’nun kurduğu cümle anlaşılamadı. Kasapoğlu “Mavi Vatan’ı inkar eden anlayışla, PKK’ya iltisaklı partilerle yaptıkları işbirlikleriyle, hangi gencimizin geleceğini garanti altına alma noktasında açıkçası acziyetlerini görüyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslendi: Sarayı yurt yapacağım

Öğrenciler, Erdoğan’ın ‘lüks’ dediği yurtlardan kareler paylaştı

 

Benzer Haberler