Bahçeli’nin hedefinde ‘ekran yüzleri’ var

Yayın tarihi: 29 Kasım 2022 Salı 11:23 am - Güncelleme: 29 Kasım 2022 Salı 11:46 am

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında, “Önüne gelen, askerliğin temel kurallarından bihaber, askerlik yapıp yapamadıkları dahi belli olmayan ne kadar geveze yorumcu varsa televizyonlardan Türkiye’nin kara harekatı şu günde olacak diye konuşmaktadır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. “Canlı terörist bırakılmamalıdır, alayı birden ekin gibi biçilmeli, silindir gibi ezilmelidir” diyen Bahçeli ‘kara harekatını konuşan ‘ekran yüzleri’ni hedef aldı.

“Kaç gündür dikkatimizi çekmiştir, önüne gelen, askerliğin temel kurallarından bihaber, askerlik yapıp yapamadıkları dahi belli olmayan ne kadar geveze yorumcu varsa televizyonlardan Türkiye’nin kara harekatı şu günde olacak diye konuşmaktadır. Deprem olur bunlar ekrana çıkar, domates, patates, soğan mevzu bahis olur bunlar ahkam keserler. Hep aynı isimler, aynı simalar, aynı maskaralıklar. Aslında potansiyel maksatları terörle mücadeleyi sabote etmektir. Bunlardan bıktık, usandık, bu edepsiz, bilgisiz ekran yüzlerinden gerçekten midemiz bulanmaktadır. Türkiye’nin ne zaman ve hangi şartlarda muhtemel kara harekatını yapacağının yetki ve görevi olmayan kişiler tarafından dillendirilmesi güvenlik zaafıdır. Buna da sınır konmalıdır. Kahraman Türk askerinin planlanmış bir zamanda karadan intikal ederek bölücü terörü kaynağından vurması önümüzdeki temel gündemlerden birisidir.

ALTILI MASA’NIN ANAYASA ÖNERİSİ’NE: AKIL HOCASI HDP’DİR

Altılı Masa ve dün açıklanan  Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi’ni hedef alan Bahçeli şunları söyledi:

“Zillet ittifakının dün açıkladığı anayasa önerisi ölü doğmuş, dağın fare doğurması bile mümkün olmamıştır. Birbirlerinin kulağını çekmek için pozisyon alanların anayasa hazırlaması bir hayaldir. Bunların kafası karmakarışıktır. Zillet ittifakının anayasa değişiklik önerisi tarihi geriye sarmak, devletin temellerine dinamit yerleştirmek, güçlenen Türkiye’ye pranga vurmaktır. Zillet ittifakı Türkiye’nin çivisi çıkarmak için zehirli önerilerini sıralamıştır. Zillet ittifakının hevesi kursağında kalacak, yayından çıkan ok gibi bir daha sandığa giremeyecektir. Zillet ittifakının akıl hocası HDP’dir, PKK’dır, terör yedekleridir.”

ALTILI MASA’YA ÇAĞRI

 Altılı Masa’ya çağrı yapan Bahçeli, “Gelin, Cumhur İttifakı’nın yeni anayasa hazırlığına ve hedefine katılın” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yaşaması için çalışmaların sürdüğünü söyleyen Bahçeli, “Altısı birden dizilmiş anayasa takdimi yapıyorlar. Altısını bir araya getirsen bir milliyetçi hareket yapmaz. Gelsinler bir de bunu okusunlar, bunu gördükleri zaman en yakın çöplüğe Altısını birden atın. İşte size 6’ya karşı 2, bu Cumhur İttifakı demektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yaşaması için AK Parti de değerli yönetici ve bilim insanlarıyla çalışmaktadır. Anayasa metinleri burada buluşursa Türkiye yepyeni bir anayasaya yepyeni bir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne kavuşmuş olacaktır. Bunların bir uykusunu da kaçırayım; 7 yıllık bir seçim yapılacakmış. Biz 1 dönemi tamamladık, ikincisine hazırlanıyoruz. İki yetmez 3 olsun dersek ne yapacaksınız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 5’er yıllık 3 dönem olsa da tamamen lider ülkeye doğru hızla götürsek.

Bu sistemden geri dönüş yoktur. Muhalefet partilerini izaha davet ediyorum, bunların enseye tokat siyasetinden vazgeçmelerinin devlet için gerekli ve acil olduğunu hatırlatmak istiyorum. Allah’ın izniyle zillet ittifakını yürüyüşümden çıkacak tozumuzla baş başa bırakırız” dedi.

Başkanlık sistemindeki payı: ‘Erdoğan’a değil Bahçeli’ye borçluyuz’