Bahçeli de ‘İzmir depremi’ üzerinden hedef aldı: CHP’nin oyunu bozuldu

5 Kasım 2020 Perşembe

MHP lideri Devlet Bahçeli, İzmir depremi üzerinden CHP’yi hedef alarak, “Hiçbir milli ve manevi konuda milletimize tercüman olamayan CHP bozguna uğramıştır. CHP’nin oyunu bozuldu. millet farkında” dedi. ABD’deki seçimlere ilişkin de konuşan Bahçeli, “Biden’dan daha çok Biden’cı, Trump’tan daha çok Trump’çı olmak yanlıştır” diye konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, İzmir depremi üzerinden CHP’yi hedef aldı. “Hiçbir milli ve manevi konuda milletimize tercüman olamayan CHP bozguna uğramıştır. CHP’nin oyunu bozuldu. millet farkında” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, ABD’deki başkanlık seçimlerine ilişkin, “ABD’deki başkanlık seçiminin analizleri isimler bazında değil Türkiye’nin çıkarları açısından yapılmalıdır. Biden’dan daha çok Biden’cı, Trump’tan daha çok Trump’çı olmak yanlıştır. Seçime Ankara’nın ağırlık merkezinden bakılmalıdır” yorumunu yaptı.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“CHP’nin yalancı sözcülerinin mumu yatsıdan önce sönmüştür. Hiçbir milli ve manevi konuda milletimize tercüman olamayan, olmayı da düşünmeyen CHP’nin depremin enkazı üzerine kurmak istediği istismar kumpası bozguna uğramıştır. Üstelik haksız yere partimizi suçlayan, hükümeti töhmet altında bırakan, devletle vatandaş arasında güvensizlik uçurumu oluşturmaya çalışan omurgasız CHP’nin melanet oyunu temelinden bozulmuştur.”

“İZMİR’DE ENKAZ ALTINDA CHP’NİN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIDIR”

“Aslında İzmir’de enkaz altında kalan CHP zihniyetinin belediyecilik anlayışı olduğu belgelenmiştir. Hiç kimse bu yalın gerçeği inkâr etmeye kalkışmamalıdır. Çünkü her şey ortadadır. Muhterem dava arkadaşlarım, değerli basın mensupları, Milliyetçi Hareket Partisi her zaman ve her şart altında milletimizin ve vatandaşlarımızın yanındadır.”

“CHP’NİN MELANET OYUNU BOZULMUŞTUR”

“CHP’nin sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıp suçlu araması küstahlıktır. İnsanlık fukaralarının her çıkışı, deprem enkazından daha tehlikeli boyutlar içermiştir. Türk milleti her şeyin farkındadır. Ekonomik saldırılara boyun eğmesini dileyen iç ve dış mihrakların foyaları ortaya çıkmıştır. CHP’nin tahrik ve taciz çabaları nafile bir gayrettir. Haksız yere partimizi suçlayan, hükümet töhmet altında bırakmaya çalışan omurgasız CHP’nin melanet oyunu bozulmuştur.”

Erdoğan, 1939 depremi üzerinden CHP’yi hedef aldı: Dedesi İçişleri Bakanı’ydı

 

 

Benzer Haberler