Bahçeli, Yavaş’ı hedef aldı, eski MHP’li yanıtladı: Yavaş, Türkeş’in 104. yaşını niye kutlasın?

1 Aralık 2021 Çarşamba

MHP Lİderi Devlet Bahçeli’nin “Mansur Yavaş dikkat etsin, arkasında ülkücü bir nefes var” sözlerine, TELE 1 ekranlarında yayınlanan Tuba Emlek’in sunduğu programa katılan Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici yanıt verdi.

Ankara’da Alparslan Türkeş’in anma etkinliğine yapılan saldırı sonrası iddialar devam ediyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısı çıkışında, saldırıdan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın haberi olduğunu savundu. Alparslan Türkeş Vakfı ise hemen sonrasında yaptığı açıklamada, Bahçeli’nin bu iddiasının doğru olmadığını söyledi. Vakfın 1997’de aile bireyleri tarafından kurulduğuna dikkat çekti.

Bahçeli’nin iddialarına bir yanıt da Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici’den geldi. TELE 1 ekranlarında yayınlanan Tuba Emlek’in sunduğu Mercek programına bağlanan  Yahnici, Bahçeli’nin iddialarını asılsız olarak değerlendirdi.

Yahnici, Yavaş hakkındaki iddialarla ilgili, “Yavaşla toplantının ilgisi yok. Ben oraya Alparslan Türkeş Vakfı davet etti diye gittim. Mansur Yavaş’ın davetlisi değilim. Mansur Yavaş’ın toplantı düzenlemek gibi niyeti, hevesi niye olsun? Herkes Türkeşi’in 104. doğum gününü kutladı da MHP Genel Merkezi, İYİ Parti Genel ,Merkezi, Ülkü Ocakları Genel Merkezi, kutlamak Mansur Yavaş’a mı düştü? Orada siyaset yoktu. Vakfın kuruluşunda ne Mansur Bey’in ne de belediyenin 1 kuruşu vardır” ifadelerini kullandı.

“MHP’YE ÜSTÜ KAPALI ELEŞTİRİ”

Yahnici, aynı zamanda siyasette verilen sözlerin tutulmadığını, ağızdan çıkan sözlerin de unutulduğunu söyleyerek MHP’nin Cumhur İttifakı’nın ortağı olmasını üstü kapalı bir şekilde eleştirdi. Yahnici, “Türkiye’de görülüyor ki ağızdan çıkan laflar unutuluyor. Suda ateş yanmaz diyorduk, ateş yaktık. Bal tuz tutmaz diyorduk, tuzu tutturduk. Tekeden süt sağılmaz diyorduk, tekeden sütü sağdırdık. Tayyip Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz diyorduk, Tayyip Erdoğan’dan cumhurbaşkanı yaptık” diyerek MHP’nin geçmişteki sözlerini unuttuğunu ima etti.

“BAHÇELİ’YE ELEŞTİRİ”

Bahçeli’nin Mansur Yavaş’ı eleştirmesi hakkında tutarsız olduğunu ifade eden Yahnici, “Burada gelip Türkeş’in doğum gününü kutlayan insanlara bu tavrı gösteren arkadaşlarımız keşke TC tabelaları silinirken, Osman Öcalan TRT’ye çıkarken, andımız oylanırken de aynı şekilde çok hassas davranabilselerdi” şeklinde konuştu.

Kutalmış Türkeş’ten Bahçeli’ye yanıt: Bahçeli ülkücü değildir!

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Haberler