Bahçeli söylediği sözleri unuttu! ‘Terörist başının mektubundan medet umanlar namerttir’

26 Haziran 2019 Çarşamba

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Öcalan mektubu hakkında Erdoğan’ın ve kendisinin sözlerini görmezden gelerek muhalefete yüklendi. Devlet Bahçeli, “Terörist başının mektubundan medet umanlar namerttir” ifadelerini kullandı. Devlet Bahçeli 23 Haziran öncesinde yaptığı yazılı açıklamada ”İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken terörist başı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

 

23 Haziran seçimlerinden hemen önce İmralı’da bulunan bebek katili Abdullah Öcalan’ın önce avukatlarıyla görüştürülmesi, daha sonra da mektubunun okutulması büyük tartışmalara neden olmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Öcalan’ın avukatlarıyla görüştürülmesini desteklemiş, mektubunun okutulması durumuna ise sessiz kalmıştı.Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, Erdoğan’ın seçimden 2 gün önce Öcalan’ın mektubu hakkındaki açıklamalarını görmezden gelerek, CHP ve İYİ Parti’ye yüklendi.Bahçeli, “Terörist başının mektubundan medet umanlar namerttir” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ İMRALI MESAJI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

MHP Lideri Devlet Bahçeli 23 Haziran öncesi yaptığı yazılı açıklamada ” İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken teröristbaşı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır. Terörist başının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı’na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur. PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin terörist başının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır. ” demişti

 

ERDOĞAN ÖCALAN’IN MEKTUBU İÇİN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Haziran seçiminden 2 gün önce katıldığı canlı yayında teröristbaşı Öcalan’ın yerel seçim ile ilgili mesajını savunarak şunları söylemişti:”Özellikle Demirtaş’ın 7 ayrı açıklaması var. Bu açıklamayı bizler de öğrendik. Çok açık ve net şu anda CHP’nin adayına bu desteği açıklıyor. Çok ilginç olan nedir? Burada Apo’nun yaptığı açıklamadır. Olaya şöyle bakıyorum. Bizim derdimiz o değil. Oralardan bize ne gelir ne gelmez bunları az çok kestiriyoruz. Burada bir iktidar mücadelesi var. Bu iktidar savaşında HDP-PKK kanadında yaşanan Öcalan-Demirtaş noktasında iktidar savaşında ciddi kayma gösteriyor. Bu süreç içerisinde Öcalan kendi iktidarını bunlara kaçırmak istemiyor. Demirtaş’a hesap sormaktan tutun da dağa hesap sormaya varıncaya kadar. Onların kendisine ihanet ettiği yönünde. Buna yönelik kesin tavırları var. Bu süreç içerisinde yaptığı açıklamada ‘eğer siz beni destekliyorsanız, benim arkamda olan bir partiyseniz ne oraya ne şuraya değil siz kendi gücünüzü ortaya koymalısınız, herhangi bir yere değil kendi tarafsızlığınızı ortaya koymalısınız’ diye bir şey. O anlaşılıyor.”

Benzer Haberler