Bahçeli, Mansur Yavaş’ı tehdit etti!

30 Kasım 2021 Salı

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısı sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tehdit etti. Bahçeli, Yavaş için, “Bundan sonra dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin düzenlenen grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ankara’da düzenlenen ve Ülkü Ocakları üyeleri tarafından yapıldığı iddia edilen saldırıyla gündeme gelen Alparslan Türkeş’i anma toplantısına ilişkin soruya “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var” yanıtını verdi.

Devlet Bahçeli temel ihtiyaçta indirim istedi

“MANSUR BEY DE ÜLKÜCÜDÜR”

Zeynel Lüle’nin sunduğu Gerçeğin İzinde programına katılan Aytun Çıray’dan da Bahçeli’nin Mansur Yavaş’ı tehdit etmesine ilk tepki geldi. Yavaş’ın da ülkücü kökenli olduğunu hatırlatan Çıray, “Bir siyasetçinin siyasetçiyi tehdit etmesine ilk defa şahit oluyorum umarım ki bu sözler sadece mecazi bir anlam taşıyordur. Zaten kökeni itibariyle Mansur Bey de ülkücüdür ve sanıyorum ki ülkücü kadrolarla çalışmaya devam etmektedir.” dedi. Çıray, sözlerini “Konunun derinliğini bilmediğim için daha fazla yorum yapmak istemiyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

CHP’DEN BAHÇELİ’YE SERT YANIT

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alan açıklamalarına yanıt verdi.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın Mansur Yavaş Ankara’nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır. Anlaşılıyor ki ülkemizi her alanda uçuruma sürükleyenler, artık tehdit dilinden medet umacak hale gelmiştir. Bu durum açıkça acizliktir.

Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, ‘kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler akıllarını başlarına devşirsinler’ demiş. İşte asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir.

Bahçeyi şunu açık ve net olarak bilmelidir: Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız.”

MHP lideri Bahçeli Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tehdit etti

Benzer Haberler