BAE’den Sedat Peker’e yeni ‘kısıtlama’

2 Ekim 2021 Cumartesi

Sedat Peker‘in ‘siyasi paylaşımlarına’ kısıtlama getiren BAE, bunu aracılar üzerinden yapmasını da yasakladı. Dubai yönetiminin, Peker’e yasağı ihlal ederse ‘iletişimden uzak bir yere gönderme’ uyarısı yaptığı belirtildi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), suç örgütü lideri Sedat Peker’in paylaşımlarını engellemeyi sürdürüyor. Dubai yönetimi, ‘can güvenliğini’ gerekçe göstererek Peker’in video çekmesini ve Twitter’dan ‘siyasi paylaşım’ yapmasını yasaklamıştı. Peker de bunun üzerine son paylaşımlarını Erk Acarer aracılığıyla yapmıştı.

Halktv’den İsmail Saymaz’ın haberine göre BAE, 1 Ekim’de yeni bilgiler paylaşacağını duyuran Sedat Peker’e yeni kısıtlama getirdi. BAE yetkilileri Peker’in başka bir kişinin hesabından da tweet atmasını kısıtladığını söyledi.

Habere göre Peker’e paylaşım yapması durumunda ‘kendisinin elektronik iletişimden uzak bir yere konulacağı’ bilgisi de kendisine verildi. Öte yandan yakınları, Interpol’ün Peker hakkında 13 kez kırmızı bülten çıkarma talebini reddettiğini öne sürdü.

Sedat Peker’den Erk Acarer sürprizi

Benzer Haberler