Babil dizisine soruşturma açıldı iddiasını yapımcı firma yalanladı

21 Ocak 2020 Salı

Yayınlandığı ilk bölümüyle sosyal medyanın gündemine oturan ve izleyicilerin beğenisini kazanan ‘Babil’ dizisi ile ilgili olarak “FETÖ soruşturması açıldı” iddialarını, dizinin yapımcı şirketinin avukatı yanıt verdi.

KHK göndermeli Babil dizisine soruşturma açıldı

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven ve Aslı Enver gibi ünlü oyuncuların yer aldığı “Babil” dizisine yönelik FETÖ propagandası suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı iddiasıyla açıklama yapıldı. Dizinin yapımcısı AY Yapım’ın avukatı kendilerine böyle bir soruşturma bilgisi ulaşmadığını açıkladı. Söz konusu iddiaları sosyal medyadan takip ettiklerini belirten yapım şirketinin avukatı, “Zaman zaman yeni başlayan projelerle ilgili bazı iddialar ortaya atılıyor. Bizler ise bu süreçte suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu dizi rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesinden ibaret. Herhangi bir yöne çekmek asla doğru değil” dedi. Söz konusu iddialara ilişkin yazılı bir açıklama yapmayacaklarını belirten avukat, kendilerine soruşturma ile ilgili herhangi bir bilgi ve tebliğin ulaşmadığını tekrarladı.

KONUSUYLA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

“Babil” dizisinde; işinden ihraç edilen, yurt dışına çıkamayan, banka hesaplarına bloke konulan ve ABD’ye kaçak yollardan gitmeye çalışan bir profesör konu ediliyor. Sosyal medyada kullanıcılarının bir kısmı dizinin; 15 Temmuz sonrası KHK’lılar (Kanun Hükmünde Kararname) ve bunun doğurduğu mağduriyetleri anlattığını belirtirken, bir bölümü ise aslında dizinin sınıfsal vurguya işaret ettiğini ifade etmişti. Diziye, FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edilmişti.

Star TV Genel Müdürü’nün istifasına ‘Babil’ mi neden oldu?

Benzer Haberler