Babacan’dan Erdoğan’a yanıt! “Siz de biz de makamlara gökten inmedik”

26 Temmuz 2022 Salı

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik, “Onlar o makamlara kendileri layık oldukları için gelmediler” sözlerine “Siz de ben de o makamlara gökten inmedik” diye yanıt verdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün katıldığı TRT ortak canlı yayında “Sizinle bir dönem yol yürüyen önemli makamlara gelenler var ayrı partiler kurdular” sorusuna, daha önce hükümetinde görev alan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hakkında isim vermeden, “Eğer onlara bakanlık, başbakanlık verildiyse; onlara bir irade o makamları verdi. Ama onlar bunun kadir kıymetini bilemedi. Onlar o makamlara kendileri layık oldukları için gelmediler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın sözlerine Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından 5 Aralık 2021’de yaptığı konuşmayı paylaşarak cevap verdi. Babacan paylaşımında, “Sayın Erdoğan siz de ben de o makamlara gökten inmedik. Milletin iradesi ve partinin ortak aklı bizi göreve getirdi. 13 sene layıkıyla Dışişleri ve Ekonomi bakanlıkları yaptım. Madem keramet sizde 2018’den beri kaç bakan değişti, buldunuz mu çare? Halep oradaysa arşın burada” dedi.

Erdoğan’ın Davutoğlu ve Babacan ile ilgili sözleri tepki çekti

“MADEM BİR İŞ YAPMIYORDU NEDEN SENELERCE BERABER ÇALIŞTIN?”

Babacan, 5 Aralık 2021 tarihinde yaptığı konuşmasında ise şunları söylemişti:

* İnsanlar merak ediyor soruyor. ‘Ey Erdoğan’ diyor. ‘Madem Babacan bir iş yapmıyordu da neden bunca uzun seneler beraber çalıştın onunla’ diye soruyor insanlar. Buna cevap vermesi lazım. Sadece son 2 yılda 3 tane hazine bakanı değiştirdiniz. Aynı dönemde 4 tane Merkez Bankası başkanı değiştirdiniz. Demek ki işinize gelmiyorsa, beraber çalışmaya sizi kimse zorlayamıyor.

* Üstelik Ali Babacan, 2019’da istifa mektubu verdiğinde, 2011’de ayrılmak istediğinde 2019’da ayrılmak istediğinde niçin kalması için ısrar ettiniz diye insanlar size soruyor. Sayın Erdoğan, gerçekten değmez. Şu 3 günlük dünyada dilinizi, ruhunuzu, zihninizi bu kadar kirletmenize değmez. Bu neyin hırsıdır? Hadi bizi geçtik de vaktiyle size inanıp, temiz siyaset hayaliyle size oy vermiş vatandaşlarımıza bugün herhalde bir özür borcunuz olmalı.

Benzer Haberler