Babacan, DEVA’ya en çok oyun hangi partiden geldiğini açıkladı

22 Eylül 2021 Çarşamba

Babacan, DEVA’ya en çok oyun hangi partiden geldiğini açıkladı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir programda yaptıkları anketin sonuçlarını açıkladı.

Ali Babacan, Haber Global ekranlarında yayınlanan ‘Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum’ programına konuk oldu. Babacan, parti politikalarını ve yaptıkları çalışmaları anlattı. Anket rakamlarına da değinen Babacan, DEVA Partisi’ne en çok oyun hangi partiden geldiğini açıkladı.

“EN ÇOK KAYMA YÜZDE 30 İLE AK PARTİ’DEN”

Partilerine üye olan vatandaşlar arasında yaptıkları anketin sonuçlarını açıklayan Babacan, en çok kaymanın yüzde 30 ile AKP’den olduğunu belirtti. Babacan şöyle konuştu:

“Bize üye olmak isteyen vatandaşlarımıza bir baktığımızda bir araştırma yaptık ve şunu gördük. Türkiye geneli yaptığımız bir anket henüz yok. Siyasi görüş olarak bize ilgi gösteren vatandaşların yüzde 30’u daha önceden AK Parti’ye oy vermiş insanlar. Yüzde 20’si de daha önceden CHP’ye oy vermiş insanlar. Her kesimden ilgi görüyoruz. Yüzde 10 daha önce MHP, yüzde 10 HDP, yüzde 10 İyi Parti, yüzde 20 de daha önce hiçbir siyasi partiye oy vermemiş insanlar. Teşkilatta görev almak istiyorlar. Bu Türkiye’de bir ilk. Daha önceden hiçbir siyasi parti her siyasi görüş ve her siyasi partiden hiç bu kadar aynı derecede ilgi görmemişti.”

MHP teklif etti! Anket şirketlerine denetim geliyor

Bölge anketi açıklandı! AKP düşüşte, HDP ve CHP yükselişte

DEVA Partisi ilçe başkanlığına silahlı saldırı

 

Benzer Haberler