Ayşe Ateş yarın Fatih Erbakan ile görüşecek

Yayın tarihi: 11 Haziran 2024 Salı 5:27 pm - Güncelleme: 11 Haziran 2024 Salı 5:27 pm

Öldüren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, yarın Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüşecek.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Genel Başkan Fatih Erbakan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Kılıç, YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan ile Ankara uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile yarın görüşeceklerini açıkladı.

‘GÖRÜŞME YARIN GERÇEKLEŞECEK’

Kılıç, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşme yapacağı ile ilgili şunları söyledi:

“Merhum Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş Hanımefendi’nin Sayın Cumhurbaşkanı’yla görüşecek olmasını olağan bir gelişme ve görüşme olarak değerlendiriyoruz. Merhum Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş Hanım’ın Genel Başkanımız Fatih Erbakan Bey’den de bir görüşme talebi oldu. Sayın Genel Başkanımız görüşme talebine olumlu yanıt verdi ve Sayın Ayşe Ateş’in Genel Başkanımızın ziyareti yarın Yeniden Refah Partisi genel merkezinde inşallah gerçekleşmiş olacak. Tabii ki bu bir hak arayışıdır. Nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri yargısı anayasanın ve yasanın çizdiği sınırlar çerçevesinde bireylerin haklarını sağlamakla mükelleftir. ‘Adalet mülkün temelidir’ cümlesindeki mülkten kasıt devlettir. Devletin temeli, mülkün temeli devlet yani devlet kavramı, mülkle birlikte eşgüdüm halinde adalet sac ayağı üzerinde yükselmektir. Dolayısıyla devlet bağımsız yargıyı çalıştırmak, adaleti tesis etmek, mülkü bu yönüyle güvene almakla mükelleftir”

Bahçeli’den, Erdoğan-Ayşe Ateş görüşmesi ile ilgili ilk açıklama

Kaynak: DHA