Aynur Doğan konser yasağına karşı sessizliğini bozdu

17 Mayıs 2022 Salı

Seslendirdiği Kürtçe şarkılar ile tanınan şarkıcı Aynur Doğan, AKP’li Derince Belediyesi’nin “uygunsuz ve gerekli izinler alınmadı” diyerek yasakladığı konseri sonrası ilk açıklamasını yaptı. Doğan, “Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız” dedi.

Aynur Doğan’ın Kocaeli Derince’de 20 Mayıs’ta yapacağı konser AKP’li belediye tarafından iptal edilmiş; belediyenin söz konusu kararına tepkiler yükselmişti. Özellikle muhalefet partisi liderleri Aynur Doğan’ın konserine getirilen yasağa tepki göstermişti.

Aynur Doğan sessizliğini sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile bozdu. Kişisel Twitter hesabından paylaşım yapan Aynur Doğan, şu ifadeleri kullandı:

“Aşıklar hakikatı ispatlayanlardır, biz de bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Gücümüzün yettiği, sevginizin olduğu her yerde paylaşarak birlikte büyüyeceğiz. Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız.”

CHP’li vekil ‘Dar Hejiroke’yi Meclis’te söyleyerek Aynur Doğan’a destek verdi

 

Benzer Haberler