Aylık 140 bin lira maaş alan bakanlık personeli kim?

8 Ekim 2020 Perşembe

Aylık 140 bin lira maaş alan bakanlık personeli kim?

Sayıştay raporunda Ticaret Bakanlığı’nda aylık 140 bin 595 lira maaşla çalışan bir personel ortaya çıktı. CHP’li Sümer söz konusu personelin kimliğinin açıklanması için çağrı yaptı.

Sayıştay‘ın Ticaret Bakanlığı’na ilişkin hazırladığı raporda, bakanlıkta tasarım desteği kapsamında çalışan bir personele aylık 140 bin 595 TL maaş ödendiği ortaya çıktı. Personelin kimliği ise bilinmiyor.

Sayıştay bir usulsüzlüğü daha ortaya çıkardı! Hayali tıp enstitüsü

“KİMLİĞİ AÇIKLANSIN”

CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, duruma tepki gösterdi ve söz konusu personelin kim olduğunun açıklanmasını istedi.

Sayıştay raporu RTÜK’ü rahatsız etti!

CHP’li Sümer’in konuya ilişkin yaptığı açıklama ise şöyle:

“Ekonominin neden bu kadar kötü olduğunu gösteren bir örnek de ne yazık ki Sayıştay raporunun Ticaret Bakanlığı ile ilgili kısmında ortaya çıkmıştır. Millete IBAN numarası veren, esnafı, asgari ücretliyi yaşam derdine mahkum eden iktidar bir kişiye 140 bin lira aylık maaş öderken ne yazık ki hiç vicdanı sızlamamış.

İşin daha vahim yanı aslında maaş belirlenirken de yasal olarak bir üst sınırın olmaması. Sayıştay raporları her ne kadar bilgileri gizler şekilde hazırlansa dahi birçok konuda devletin ekonomisinin ne denli hoyratça kullanıldığı görülmektedir.

Eşi için özel ilan açan Prof. Hüseyin Bağ, Sayıştay’a takıldı

Özellikle yurt dışı desteklemeleri adı altında yandaş firmalar on binlerce dolar desteklenmiş, çalışanlar üzerinden fahiş fiyatlı maaşlar belirlenmiş ve bu durum halen devam etmektedir.”

Sayıştay’dan TÜİK raporu: İşlemleri hatalı

Benzer Haberler