Ayhan Bilgen’den Ümit Özdağ’a yanıt: İyi Parti MHP’ye destek verdi

22 Ekim 2020 Perşembe

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın 31 Mart yerel seçimlerinde Kars’ta HDP’nin kazanmaması için MHP’ye destek verilmesi için çabaladığını belirterek, “Genel Başkan Akşener’i 3 defa aradım ve Kars’ta seçimlerden çekilmemizi söyledim ama sonuç alınmadı” sözlerine tutuklu Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’den yanıt geldi.

Bilgen, “Sadece partisinin 2018 Mv. seçiminde aldığı oy ile 2019 Belediye seçimindeki farka bakarsa İyi Parti’nin MHP’ye destek verdiğini görecektir” diye konuştu.

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, önceki gün katıldığı bir TV programında 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Özdağ, Kars’ta HDP’nin kazanmaması için MHP’ye destek verilmesi için çabaladığını belirterek, “Kars’ta HDP 1.200 farkla kazandı, biz de 900 oy aldık. HDP’nin kazanacağı belliydi, Genel Başkan Akşener’i 3 defa aradım ve Kars’ta seçimlerden çekilmemizi söyledim ama sonuç alınmadı” ifadelerini kullandı.

“İÇ ÇATIŞMALARA TARAF OLMAM”

Özdağ’ın açıklamalarına tutuklu eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’den yanıt geldi. Sosyal medya hesabından Özdağ’a yanıt veren Bilgen, şunları kaydetti:

“Herkese selamlar. Sağlık durumum ve moralim yerinde, sizin de iyi olmanızı ümit ediyorum. İyi Parti’nin iç tartışmalarına taraf olmam ama Ümit Özdağ’ın Kars seçimleriyle ilgili bilgisi yanlış.”

“İYİ PARTİ MHP’YE DESTEK VERDİ”

“Sadece partisinin 2018 Mv. seçiminde aldığı oy ile 2019 Belediye seçimindeki farka bakarsa İyi Parti’nin MHP’ye destek verdiğini görecektir. Kars’ta bize seçimi kazandıran Ankara’daki siyasetçilerin masa başı hesaplarının Anadolu insanının ferasetiyle bozulmuş olmasıdır.”

Ayhan Bilgen: Kritik anda geri çekilmeyi bilmek lazım

Benzer Haberler