Ayhan Bilgen: ‘Ülke batsın, Erdoğan gitsin’ diyenler var

1 Nisan 2022 Cuma

Ayhan Bilgen: ‘Ülke batsın, Erdoğan gitsin’ diyenler var

HDP’den ayrılıp yeni bir parti kuran Ayhan Bilgen, muhalefeti hedef alarak “Ülke yıkılsın, ülke batsın, Erdoğan gitsin diyenler var. Ben, siyaseti böyle okumam, okuyamam” dedi.

Kanal 42’de yayınlanan ‘Sümen Altı’ programının bu haftaki konuğu Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kuruluş dilekçesini dün İçişleri Bakanlığı’na sunan eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen oldu.

Gazeteciler M. Enes Turbil ve Emre Özgül’ün sorularını yanıtlayan Bilgen, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde iyi bir sınav veremeyeceğini söyledi. Bilgen, “bir kısım insanın Erdoğan gitsin de ne olursa olsun düşüncesi içinde olduğunu, siyaseti böyle okumanın doğru olmadığını” belirtti.

Ayhan Bilgen: Biz HDP’nin hülle partisi değiliz

‘ABDULHAMİT İÇİN DE DEDİLER’

Bilgen, İttifaklar ve cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki soru üzerine şunları söyledi:

Ülke yıkılsın, ülke batsın, Erdoğan gitsin diyenler var. Ben, siyaseti böyle okumam, okuyamam. Bunu bu ülke yaşadı. Abdülhamid giderken, Osmanlı’nın son döneminde aydınla -Mehmet Akif, Said Nursi dahil olmak üzere- Ermeni aydınlar, herkes hep birlikte şunu söylediler; ‘Abdülhamit’ten kurtulursak Osmanlı kurtulacak’ dediler. Abdülhamit’ten kurtulduk, ittihatçılar geldi. Abdülhamit sürgüne gönderiyordu, ittihatçılar infaz ediyordu. Ne pahasına olursa olsun, gitsin değil, daha iyisini getirmek şartıyla götürelim.

‘GELEN GİDENİ ARATABİLİR’

Ben, burada her türlü işbirliğine açık olunması gerektiğini düşünüyorum. Gelen gideni aratabilir. Bunu Kılıçdaroğlu için söylemiyorum. Kılıçdaroğlu’nun aday olup olmayacağını bile bilmiyorum. Benim partimin oyu artsın, kaos olsun, partilerin itibarı sarsılsın bana gün doğsun diye bir anlayış olamaz.”

Ayhan Bilgen’in partisi kuruluş dilekçesini bakanlığa teslim etti

Benzer Haberler